1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Krótkoterminowe ubezpieczenie Anglika

Dyskusja w 'Strony internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 6-03 09.

1. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    http://www.dayinsure.com/ - Najtansza i najlepsza strona dzieki ktorej zarejestrujemy nasz samochod na czas przejazdu z Anglii do Polski. Mozemy wykupic ubezpieczenie jednorazowo od 1 dnia do 28 godzin. Koszt jednego dnia w zaleznosci od kilku czynnikow waha sie pomiedzy 10 a 20 funtow wliczajac ubezpiecznie europejskie.

http://www.tempcover.com - Drugie ubezpieczyciel ktory ubezpieczy nam auto jednorazowo od 1 dnia do 28 dni. Ubezpieczyciel ten jest drozszy od podanego wyzej i ceny moga oscylowac w granicach nawet 50 funtow. Polecam tylko i wylacznie jezeli z jakis powodow dayinsurance nie bedzie chcial ubezpieczyc auta.

W obydwu przypadkach warunkiem uzyskania ubezpieczenia niezbedne jest ukonczenie 21 lat.

Oczywiscie istnieja jeszcze inne firmy ktore chetnie nam ubezpiecza auto ale niestety wiekszosc z nich nie nadaje sie do zamieszczenie sie ich tutaj gdyz albo to nie akceptuja europejskiego prawa jazdy lub trzeba miec skonczone co najmniej 25 lat lub sa bardzo drogie.

Jezeli ktos zna jakies inne dobre ubezpieczalnie to prosze podac je tutaj wraz z krotkim opisem.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. marianw88

marianw88 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    preston
    Niestety próbowałem na obydwu stronach na pierwszej jest od 23 lat na drugiej 24 lata wpisując Passat, Civic, prelude a nawet Yaris. Nawet po próbie wpisania rowera 100 odpowiedziało ze nie mam 23lat. Wiec to chyba pic na wodę z tym 21 lat. Jeżeli ktoś zna strony na których można ubezpieczyć krótkoterminowo samochód mając 21 lat byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam

4. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Rzeczywiscie. Przed chwila sprawdzilem i trzeba miec co najmniej 23 lata ukonczone.
    Ostatnio jak kupowalem ubezpieczenie (z pol roku temu) to bylo od 21 lat.

5. Mateusz

Mateusz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bieruń
    Witam, jest jeszcze jeden sposób nawet na darmowe ubezpieczenie auta, w takich ubezpieczalniach jak direct-line.co.uk lub nawet angielskiego Tesco, polega na tym, iż kupujemy przez internet roczne ubezpieczenie, płacimy depozyt i po jednym dwóch dniach dostajemy wszystkie papiery i mamy auto ubezpieczone. :) a co w tym sposobie takiego specjalnego a no to, że do czternastu dni mamy możliwość telefonicznego anulowania umowy czyli po transporcie autka do PL dzwonimy, że jednak się rozmyśliliśmy i nie potrzebujemy ubezpeczenia(byle by to było przed upływem 14 dni od daty zakupu) i wszystkie pieniążki wracają na nasze konto, sposób może nie do końca Fair w stosunku do ubezpieczalni ale sprawdzony prze ze mnie osobiście w direct-line.co.uk :devil:

6. oktawian

oktawian Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Zielona Góra
    A jak pod czas jazdy z uk uwalisz samochód to co płacisz za cały rok ? :D

7. sebpl

sebpl Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wroclaw
    Witam serdecznie,

A ja polecam http://www.aviva.co.uk/short-term-car-insurance/

Nie jest moze najtansza, ale bardzo pomocna i bezproblemowa.

Ubezpieczalem tam auto bratu na polskie prawojazdy, oraz sobie (ponizej 25 roku).

pozdrawiam
    Seb

8. makas1982

makas1982 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    uk
    A jak to jest z ubezpieczeniem na przejazd samochodu do polski jezeli jest na innych tablicach niz UK np.hiszpanskich wloskich francuskich?

9. pawcio1978

pawcio1978 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Polska, Slask
    Logiczne ze wtedy obowiazuja przepisy danego kraju w ktorym zarejestrowane jest dane auto.
    Wiec musisz ubezpieczyc auto w danym kraju ktore je zarejestrowalo :p

10. Grzesiek Lca

Grzesiek Lca Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Legnica
    Prawdopodobnie będę w październiku w Anglii i chciałbym wrócić autem tam kupionym i mam pytanie w związku z tym. Jak zdobędę ubezpieczenie skoro mam 20 lat??

11. KZ1

KZ1 Uczestnik

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Katowice
    dopisze jedną stronkę z której często korzystałem (oprócz wyżej wymienionej AVIVY czyli Commercial union)

www.insuredaily.co.uk

12. express79

express79 Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    norfolk
    Kilka razy pomagałem kolegom w zdobyciu kilkudniowych ubezpieczeń na dojazd do Polandu. Z tym że się przyłożyłem i czytałem warunki umowy.
    Moim zdaniem z dostępnych ofert na rynku tylko firma aviva (dawne norwich union) zezwala na przejazd za granicę mając nieangielskie prawo jazdy.
    Co do ubezpieczeń całorocznych: większość firm wymaga,że je poinformujecie o zamiarze wyjazdu autem za granicę. Naogół jeśli zadeklarujecie pobyt za granicą dłużej niż 14 dni czeka Was dopłata do ubezpieczenia. Tego obowiązku nie ma w firmie co-operative,moim zdaniem jedynej której nie trzeba mówić o wyjeździe,lecz z ograniczeniem do 90 na każdą podróż zagraniczną.
    Pzdr

13. barciu

barciu Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    internet
    Chyba nikt z was nie doczytal, jednego dosc waznego punktu w regulaminie ubezpieczenia w Aviva - z tego co pamietam podroz MUSI ZACZYNAĆ i KOŃCZYĆ W UK. Dajmy na to na jedziemy z UK do PL, kupujemy ubezpieczenie na 1 dzien (24h). Po 15h mamy wypadek np w PL. Logiczne jest ze nie bralismy pod uwage powrotu do UK, bo technicznie nie da sie obrocic w 24h w 2 strony. Jestem ciekaw czy przy powaznym wypadku Aviva nie odmowilaby wyplaty ubezpieczenia powolujac sie na ten punkt - udowadniajac nam ze zlamalismy regulamin i w ogole nie zakladalismy powrotu do UK. Co myslicie? Poza tym warto pamietac o punktach karnych, jesli mamy ich za duzo rowniez ubezpieczenie traci waznosc

14. Iwa-Trans

Iwa-Trans Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wloclawek
    Co do http://www.dayinsure.com/ auto nie moze być starsze niz 10 lat, czasem sa widelki wieku auta np: Mam audi a4 96 niby nie moge zrobic ubezpieczenia, ale po wpisaniu rejestracji auta pokazuje mi sie model, pojemność silnika i oczywiscie wiek (96-99). Pozniej okreslamy wartosc ubezpieczenia jezeli wezmiemy najnizsze ubezpieczenie nie przejdzie jezeli najwyzsze to przechodzi :p

Znam wiele osob ktore poruszaja sie bez ubezpieczenia w sumie w anglii jest godz. do tylu wiec moze im sie upiec przy malej stluczce i szybkim telefonie do kolegi :p

15. makas1982

makas1982 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    uk
    to jest dobra stronka i nie drogo chyba 35f płaciłem za 2 doby (ale w zależności kto jak długo ma prawojazdy)posiada nawet holowanie w razie awarii w całej europie ale trzeba uwzględnić te opcje co jest jeszcze dobre to nie tylko auta z Uk można ubezpieczy ja na przykład ubezpieczałem auta z Włoch, Hiszpani itd..polecam... http://www.swinton.co.uk/car/shortterm/

16. vectra007

vectra007 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    słubice
    mam pytanie czy z aviva albo dayinsure mozna od razu wydrukowac certyfikat??

17. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    81
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  18. szczepan

szczepan Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    opole
    Waitam

Witam , a jak sie to np: kupuje z Coaprta autko cat D , bez V-5C , i jak kupie ubezpieczenie to na tym mogę wracać do polski?, jak mnie złapie policja to na jakim dokumencie mam się tłumaczyć , faktóra którą wystawia Copart?.

19. oktawian

oktawian Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Zielona Góra
    Jak masz do niego V5 .... to możesz wracać jak masz mot oraz ubezpieczenie nie mówiąc już o taxie ...

20. mpc

mpc Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    czeladz
    Witam, chce kupic auto w UK ubezpieczyć je na około 14 dni i spokojnie (po krótkim pobycie w UK) wrocic nim do polski. Mam 22 lata i z tego co widzę w każdej ubezpieczalni cos mnie dyskwalifikuje, w Avivie gdy wprowadzam dane to wyskakuje ze nie moge ubezpieczyć auta w pozostalych ubezpieczalniach jest podobnie, zależy mi zebym mogl odrazu otrzymać wszystkie niezbedne papiery poniewaz nie mieszkam w UK. Prosze o jakas rade ;)

P.S Auto ma kierownice po lewej stronie.

21. artoor200sx

artoor200sx Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Ryman - Staines UK
    Probowalem kazda podana w temacie strone , ale niestety . W pierwszym wiek wykluczyl moje auto (1996 rok) , w kazdym pozostalym model nie jest dostepny - Nissan Skyline . Wiecie moze gdzie moge kupic insurance na takiego cudaka ?? Pozdrawiam Ps mam 25 lat , wiec wiek raczej nie powinien mnie dyskwalifikowac .

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. pracuje w angli i mialem powazny wypadek samochodowy jak bylem na urlopie

,
  2. ile godz z margate uk do pl samochod

,
  3. jak wykupic inssurance na miesiac

,