1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kosztorys

Dyskusja w 'Forum posiadaczy anglików' rozpoczęta przez użytkownika Mateysz27, 4-12 15.

1. Mateysz27

Mateysz27 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam:) wszystkich zakładam ten temat ponieważ liczę na odpowiedzi jasne i treściwe od osób które proces rejestracji , ubezpieczenia , wymiany lusterek/świateł mają już za sobą .Wiem , że na forum można wyszukać tego typu informacji ale wersji jest tak wiele , że nie wiadomo na czym bazowac :cool:. Przechodząc do meritum sprawy przymierzam się od dłuższego czasu do zakupu anglika jak wszyscy wiemy zmiany w ustawię z tego roku bardzo sprzyjają takiej decyzji . Jednak wciąż nie mogę doczytać jakiś oficjalnych danych na temat całościowych kosztów rejestracji , ubezpieczenia itp. Chodzi mi o dokładne sumy jakie wy musieliście wyłożyć aby jezdzić samochodem z prawej strony w Polsce .Myślę , że temat się przysłuży nie tylko mi bo na pewno dużo ludzi szuka właśnie takich kosztorysów aby móc sobie oszacować swoje przyszłe wydatki na samochód :)

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. damiank99

damiank99 Początkujący

Docenione treści:
    3
    Powiem tak: Koszt u każdego może wyjść inny to jest oczywiste moim zdaniem ;)
    Ale żeby to wyszczególnić to tak :
    Tłumaczenie przysięgłe V5C - 100 zł chyba że ktoś taniej znalazł :)
    Badanie techniczne - 98 zł/99 zł
    Opłata komunikacyjna(tablice,naklejka itp) - 256 zł
    Opłata recyklingowa (od stycznia podobno bez) - 500 zł

No i zostają ceny które w każdym przypadku będą różne :
    * Akcyza (lub mienie przesiedleńcze)
    * Ubezpieczenie
    * Lampy przód (w niektórych przypadkach także tył)
    * Lusterka (czasami)

Ale dokładny kosztorys moim zdaniem nie ma sensu. U każdego cena może wahać się od 500 zł do nawet kilku tysięcy :D

Najciężej wydaje mi się znaleźć tanie ubezpieczenie. Teraz już większość firm jak nawet nie wszystkie stosują zwyżkę za kierownicę. Nawet te które nie stosowały zwyżki na początek np.(Link4 czy też Warta). Jedyne co bym polecił to pochodzić na prawdę po agentach ubezpieczeniowych bo nie wiem skąd ale są ogromne różnice w wysokości ubezpieczenia nawet w tej samej firmie ubezpieczeniowej.
    Byłem w jednej to w TUW wyliczyli mi 900 zł a poszedłem do innej było już 1600...
    A najlepsze jest to że zdania agentów jednej firmy bardzo się różnią nie mam pojęcia z jakiego powodu. Dzwoniłem dłuższy czas temu do AXA to przez telefon mówili że zwyżki nie ma a poszedłem do ubezpieczalni to zwyżka była ogromna...
    Dużo osób mówiło że w Link4 nie ma zwyżki a gdy ja rozmawiałem przez telefon to mi powiedziano że taka zwyżka istnieje. Nie wiem czy agenci biorą kasę do kieszeni czy jak że są takie różnice.
    A o AC to już nie mówie:
    https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ac-dla-anglika/

"Angliki" w Polsce nie są codziennością więc wydaje mi się że opór przy przeglądach,rejestracji czy ubezpieczeniach będzie się ciągle pojawiał...

Na koniec powiem tylko tyle że jeśli ktoś chce wszystko szybko i sprawnie załatwić to radzę od razu kupić europejczyka :) Chyba że coś się zmieniło ale wątpię bo co jakiś czas słyszę że ktoś tam ma problem a to z przeglądam a to z ubezpieczeniem. Tak więc przyszłym kierowcom 'anglików' w Polsce życzę cierpliwości i dużo dużo czasu z legalizowaniem swojego RHD:) Pozdrawiam :)

Ostatnio edytowano: 4-12 15
    jagowita lubi to.
  4. aipate

aipate Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  5. jagowita

jagowita Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Puławy
    Dzięki za pomoc Damiank99

6. Domi

Domi Początkujący

Docenione treści:
    0
    Bardzo Was skroili zlodzieje urzedasy na akcyzie? Od ceny rynkowej Uk czy Pl?

7. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  8. TomekBydzia

TomekBydzia Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bydgoszcz/ Milton Keynes
    Jesli chodzi o ubezpieczenie OC auta na caly rok , to najtaniej wychodzi mi w PZU . Mozna ubezpieczyc na ang. blachach , ale w ciagu 30 dni trzeba przerejstrowac auto.

na audi a6 c6 2004 r wychodzi 1700 zl , samo oc . Jest to najtansza oferta jaka znalazlem. :(

Inne towarzystwa chca od 2300 Aviva , przez 3600 AXA , do kosmicznych cen w pozostalych.
    Jest to tragedia po prostu , zeby tyle bylo za samo OC majac 60 znizek...z ostatniej polisy PZU.

Poleć tę stronę