1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Koszt przyprowadzenia anglika z UK do PL

Dyskusja w 'Transport Anglia <-> Polska' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 7-03 09.

1. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Decydujac sie na zlecenie przywozu auta z Wielkiej Brytanii do Polski trzeba liczyc sie z kosztami od okolo 1500zl do nawet 3000zl w zależności skąd auto będzie przewożone dokąd. Logicznym jest że auto im dalej na północ w Anglii sie znajduje tym większe koszta nas czekaja. To samo dotyczy się miejsca dowozu auta do Polski. Im dalej na wschód i południe tym ceny wyższe.

Firmy transportowe oferujące swoje usługi można znaleźć na forum w dziale Transport - oferty.

Natomiast jeżeli mamy ochote zrobić sobie wycieczke do UK i tam odebrać swoje autko i nim przyjechać na kołach do Polski to koszty te będą nieco wyższe z tego względu że trzeba się najpierw na Wyspy dostać, następnie znaleźć jakiś nocleg i wreszcie powrócić autem do PL.
    Paliwo załóżmy z Londynu do Szczecina wyjdzie nas okolo 100 funtów, przeprawa promowa średnio licząc okolo 40 funtow no i jeszcze ubezpieczenie krotkoterminowe na samochod to wydatek rzędu 40 funtów za 24 godziny.
    Niewatpliwa atrakcja jest mozliwosc zwiedzenia kawalka Wielkiej Brytanii, osobiste obejrzenia auta i zrobienia brytyjskich zakupow :lol:

W najlepszej sytuacji sa osoby wracajace z Wysp do Polski którzy to mogą przy okazji zabrac ze soba swoj dobytek i wlasnie dlatego nierzadko sie zdarza ze mozna auto z kierownica po prawej stronie kupic w Polsce taniej anizeli w UK.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. amk

amk Nowy

Docenione treści:
    0
    Chetnie pomoge w sprowadzeniu auta

4. Sebastian88

Sebastian88 Początkujący

Docenione treści:
    0
    1. Witam, a czy jest możliwe żebym wykupił ubezpieczenie w momencie zakupu na 24 godziny, podstawił go na parking, na jakieś 3 tygodnie,a potem do domu znów na 24 godzinnym ?
    2. Czy MOT i TAX przechodzi na mnie w momencie zakupu auta ?
    3. Jak długo trwa wysyłanie dokumentów z DVLA ? ( mieszkam w UK).

5. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    1. możesz tak zdrobić ale nie zostawiaj go na publicznej drodze bo Ci go odholują... musisz mieć ważne mot, tax i ubezpieczenie żeby stał na drodze, a jak nie masz ktoregoś to Ci odholują
    2. tak, mot i tax jest na auto a nie na właściciela i zostaje z autem. wyjątek jedynie jak sprzedający będzie chciał odzyskać kasę za road tax i wystąpi do urzędu o zwrot kasy za nie wykorzystany okres ale 90% sprzedaje z taxem, kwestia dogadania
    3. DVLA ma na to do 6-ciu tyg ale na ogół 2-3 tyg i masz kwity u siebie

Sebastian88 lubi to.
  6. Sebastian88

Sebastian88 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dziękuję za odpowiedzi :) Bardzo mnie to cieszy. Jeszcze jedna kwestia: mam 24 lata i tutaj moje pytanie: Jakie firmy oferują najtańsze ubezpieczenia samochodowe tymczasowe ( polskie lub angielskie) ? Czy może lepiej od razu wykupić ubezpieczenie w Polsce np. w PZU, mbanku ? Przeszukałem parę linków na interenecie ale większość z nich jest stare i trochę już się zmieniło.

7. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
  8. Sebastian88

Sebastian88 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dzięki , więc już większość wiem, jeszcze sprawa dokumentów z DVLA. Czy wyślą je również do Polski ?

9. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    tego nie wiem, bo nigdy nie potrzebowałem tego. pewnie masz jakiś znajomych w UK to podaj ich adres i oni Ci odeślą. będzie pewniej niż z DVLA. albo podadzą Ci przy jakiejś okazji.

10. holipa

holipa Uczestnik

Docenione treści:
    26
    Miasto:
    wioska :D
    z wysyłką z DVLA do polski może być różnie. wiadomo jak nasza poczta pracuje...

11. orunia1

orunia1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Czym Pan wozi samochody do polski?

12. pikor23

pikor23 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Dębica
    Witam. Jaki koszt przywozu audi A4 z Londynu do Dębicy na Podkarpackie???

13. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  14. Arek_Land

Arek_Land Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Łódź
    Generalnie koszt przywozu auta do Polski to koszty około 1400-1500zł
    Przy czym należy się tutaj spieszyć z czasem.
    Przy autach kupionych z licytacji często jest tak że pieniądze jak i odbiór auta musi się odbyć w terminie 72 godzin.
    Po tym czasie firma aukcyjna zaczyna naliczać podatek za przechowanie który może dojść do 25 funtów za dzień.
    Tak za dzień. wiec jeżeli o tym nie wiesz może się okazać że nagle na miejscu masz do dopłacenia 200 funtów.

Miałem przypadek klienta który zamówił dane auto z aukcji.
    Zostało ono wylicytowane ale Pan nagle miał 100 spraw na głowie.
    Zgłosił się po transport po 20 dniach i ...
    auto kupione za 680 funtów
    dopłata za przechowanie na miejscu ... 525 funtów.
    Sprawa skończyła się tak że auta z UK nie odebrał stracił pieniądze a auto zostało ponownie zlicytowane.

Ja jak ściągam to najpierw dzwonie do zaprzyjaźnionej firmy transportowej pytam kiedy będą mieli transport z wolnym miejscem i dopiero potem licytuję.
    Można też dogadać się z jakimś rolnikiem z UK by Wam zwiózł auto do siebie na farmę i tam poczekało na transport.

Poleć tę stronę

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. ile kosztuje sprowadzenie auta z angli

,
  2. koszt zrobienia samocodu zagli na europe.pl

,
  3. koszty sprowadzenia angielskiego samochodu do Polski

,
  4. sprowadzenie koparki z angli cwna,
  5. jakie ubezpieczenie na sprowadzenie anglika,
  6. import samochodu z uk,
  7. sprowadzenie samochodu z anglii ubezpieczenie