1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kolizja anglikiem nie z mojej winy i zanizona wartość auta przez ubezpieczalnia.

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika Lorente1916, 29-10 18.

1. Lorente1916

Lorente1916 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Witam miałem kolizje anglikiem z ważnym motem i polskim ubezpieczenia.
    Auto to citroen picasso c4 (2007) rok
    Wycenę dostałem i nadmienić chce ze obniżono mi całość wyceny o 20% ponieważ jest to Anglik. Kierownica z prawej strony.
    Rozumiem gdyby była to szkoda całkowita ale w tym przypadku jest częściowa i nie rozumiem dlaczego. Czy części według ubezpieczalni będą dla mnie tańsze w salonie citroena tylko dlatego że to "anglik"
    Skoro mam 20% mniej odszkodowania to nie kupię w tym wypadku oryginalnych części na jakie było by mnie stać gdybym dostał całość pieniędzy bez ucięcia o te 20%.
    Na mój rozum to części tak samo kosztują do polskiego C4 picasso jak i do Angielskiego C4 picasso.
    Przecież prawo mówi jasno że po szkodzie jaką mi wyrządził sprawca moje auto powinno być przywrócono do stanu z przed szkody.
    Proszę o komentarz o co tu chodzi z góry dzięki i pozdrawiam Lorente

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    Jak o co chodzi ? O pieniądze. Powołaj rzeczoznawcę niezależnego niech wyceni przedstaw swoją wycenę . Jeśli się nie zgodzą to do adwokata albo odsprzedać szkodę firmie odzyskującej odszkodowania .

4. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  5. Beni0

Beni0 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    LDZ
    Nie mają prawa. Cena części w serwisie jest taka sama. Liczą na naiwność Twoja. Tak samo. Jak nie maja prawa użyć części zamiennych. Dobrze ze to OC sprawcy nie AC, z AC takie numery moga robić bo jest to umowa cywilno prawna.

Poleć tę stronę