1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jak zabezpieczyć swojego anglika przed kradzieżą?

Dyskusja w 'Forum posiadaczy anglików' rozpoczęta przez użytkownika Artex159, 9-02 16.

1. Banawan

Banawan Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Akurat w przypadku LoJacka jest tak, że nie da się zakłócić ich sygnału, bo działają na swoich falach radiowych, a nie po GPSach, jak inni. A nawet, jak zagłuszają, to namierzą źródło zagłuszarki. Ba, nawet ukrycie auta w garażu i na parkingu nic nie da, bo sygnał mają tak silny, że namierzą samochód. Ja się na to zdecydowałem i zamontowałem sobie tego LoJacka. Na razie nie miałem okazji sprawdzić :p i mam nadzieję, że nie będę musiał xD

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Arek_Land

Arek_Land Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Łódź
    Powiem Tobie tak w przypadku niektórych aut takie odcięcie jest nic nie warte bo wpinasz się w pompę na krótko i odpalasz bez problemu.

Jak chcesz by to było dobrze:
    - Odcięcie gniazda OBDII
    - Odcięcie wiązki wtryskiwaczy (Bardzo skuteczne zabezpieczenie)

Ja stosuję dodatkowo u klientów mechaniczne zabezpieczenie dźwigni hamulca ręcznego.
    Aby ukraść auto praktycznie muszą podjechać lawetą z bardzo mocną wyciągarką.

4. roger18sx

roger18sx Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sanok
    Widziałem u przyjaciela w pasku b5 przyrząd w kształcie litery T który zakładał na pedały sprzęgła i hamulca jednocześnie zamykane kłódką trzpieniową.
    Robione własnoręcznie że tak powiem nie do pokonania no chyba że złodziej przyjdzie z szlifierką akumulatorową. Też myślę takie coś wykonać. Choć jestem zwolennikiem takich systemów włamanie = kara.

5. Arek_Land

Arek_Land Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Łódź
    Kiedyś w starych czasach miałem Golfa II kradli je na potęgę.
    Do mojego 2 razy mi się włamywali.
    Pojechałem nad wodę i pod pokrowiec wsadziłem kawałek styropianu z nabitymi gwoździami od spodu.
    O 3 w nocy obudził mnie niemiłosierny wrzask kolesia.
    Połowa obozowiska wyleciała z namiotów i dostał tzw. ścieżkę zdrowia ... ale to były inne czasy.

6. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  7. Banawan

Banawan Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Z tymi gwoździami - piękne :D dobrze tak kolesiowi. Nie znoszę złodziejstwa, łapy się powinno takim ucinać.

Poleć tę stronę