1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jak sporządzić umowę kupna sprzedaży?

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika sebeusz, 5-12 18.

1. sebeusz

sebeusz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Rzeszów
    Witam

Otóż mam kilka pytań w sprawie umowy kupna /sprzedaży samochodu. Niedawno wróciłem z UK samochodem który kupiłem i jeździłem w UK przez pół roku. Jestem właścicielem w dokumencie V5C. Po przeprowadzce do PL i przekładce kierownicy oraz opłaceniu akcyzy i zrobieniu przeglądu chce zarejestrować auto. Wiem, że muszę mieć dwujęzyczną umowę kupna/sprzedaży samochodu. I w związku z tym mam kilka pytań:

1. Kogo mam wpisać jako sprzedającego? Czy mam wpisać kogokolwiek z angielskim adresem? (bo w V5c nie ma danych poprzedniego właściciela)
    2. Czy w umowie kupna/sprzedaży wpisuję swój Polski adres? (w V5c mam adres angielski)
    3. Na czas przekładki wykupiłem miesięczne ubezpieczenie, ale przekładka się wydłużyła i ubezpieczenie się skończyło. Czy w urzędzie komunikacyjnym nie będą chcieli aktualnego ubezpieczenia?

Poleć tę stronę