1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Irlandia - Poszukuję osoby lub firmy która może pomóc odzyskać pełen V5C

Dyskusja w 'Pozostałe' rozpoczęta przez użytkownika qwertys, 1-06 11.

1. qwertys

qwertys Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dom
    Witam Was serdecznie.

Po przejrzeniu całego forum wzdłuż i wszerz, postanowiłem w końcu założyc swój temat. Mój problem wygląda następująco:

1) Samochód jest z Irlandii, posiadam fakturę zakupu, wszystkie dotychczasowe umowy kupna sprzedaży, książkę serwisową, wszystkie faktury, MOT-y, instrukcję, kody do alarmu. Samochód jest legalny, nie ma żadnych problemów, obciążeń, etc.
    2) Posiadam prawą część dowodu rejestracyjnego (całą kartkę A4), między innymi "New Keeper Supplement", który jest niewypełniony.
    3) Potrzebuję auto zarejestrować w Polsce. Czyli potrzebuję zapewne pełne V5C, bądź certyfikat eksportu...

Samochód jest w Polsce, tak samo jak ja i wszystkie dokumenty. Czy jest wśród Was ktoś, kto jest w stanie mi pomóc - to znaczy napisać łopatologicznie co zrobić krok po kroku, bądź załatwić te formalności za mnie? Zdecydowanie wolałbym to drugie, gdyż jestem zupełnie zielony. Może być PW.

A może znacie jakąs firmę, która się tym zajmuje?

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc...

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    281
    Miasto:
    Wadowice
    1 przeróbka auta
    2 po przekladce dostajesz przeglad tech
    3 z przegladem zasowasz do US po zwolnienie z VAT-u 160 zeta
    4 tlumaczenie V5C oklo 100 zeta
    5 jezeli auto masz na siebioe dluzej niz pol roku zwolnienie z akcyzy ( mienie przesiedlencze) z uwzglednieniem pracy legalnej w irlandii
    jezeli nie , to placisz akcyze do 2.0 litrów 3,3 % z eurotaxu
    6 tablice 260 zeta ( jak dobrze pamietam )
    a potem ogien poi polskich dziurawych drogach

pozdrawiam

4. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  5. qwertys

qwertys Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dom
    No JARO, dzięki za pomoc, ale akurat te wszystkie rzeczy wiedziałem... Możliwe, że trochę niejasno opisałem swój problem. Problem polega tylko na tym nieszczęsnym V5C... .
    Akcyzy, urzędy i rejestrację ząłatwiałem juz nie raz.

Szukając dalej znalazłem coś takiego: http://www.nidirect.gov.uk/index/do...ificate-of-permanent-export-form-v756ni-2.htm

Czyli, że na podstawie tego formularza, gdzie mogę załączyć to co posiadam "New Keeper Supplement", dostanę certyfikat eksportu, który będzie podkładką dla opłacenia akcyzy, urzędów i tak dalej...
    Czy to jest aż tak proste?

A jeśli tak, to jak to zrobić, żeby na poczcie mój jeedyny dokument, który posiadam nie zginął... :(. Ani też nie zginęło to co do mnie odeślą, zapewne zwykłym listem...

Dzięki :).

6. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  7. qwertys

qwertys Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dom
    Tak jak pisałem, auto jest już w Polsce... Co więcej auto jest już po kosmetycznych przeróbkach ;).

Aha, rozumiem pytanie. Auto jest fizycznie w Polsce, a jaki ma status, tego nie wiem... POsiadam całą prawą stronę dowodu, razem z częścią o eksporcie, czyli nikt jej nie wypełnił, ale to nie znaczy, że ma taki status...

8. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    I nie masz zadnego znajomka w UK ktory by Ci to auto jeszcze raz tam zarejestrowal i potem pzreslal Ci te dokumenty do PL?

9. qwertys

qwertys Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dom
    No problem polega na tym, że nie mam. I to nie jest jedyny problem :). Drugi problem jest taki, że to jest Irlandia, i tam podobno inny urząd to obsługuje, nie DVLA tylko DVA. I To musi być ktoś z Irlandii...
    Ale z tego co widzę, ten formularz do którego zamieściłem link powinien bez problemu rozwiązać sprawę, tylko jedyna rzecz jaka się może przydażyć, to to, że wyślę dokumenty i nie wrócą, bo zginą...

Masz może jakąś wiedzę na temat czy te paczki wysyłane zapewne zwykłym listem docierają do Polski, czy nie? Bo nie chciałbym zostać bez niczego... :(.

10. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    281
    Miasto:
    Wadowice
    fakt
    niedoczytałem

11. qwertys

qwertys Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dom
    :). A jakieś pomysły? Czy taka paczka ma szanse zginąć? Już się doczytałem, że na to V561 mają obowiązek rejestrować w Polsce pojazdy, więc jest bardzo dobrze.

Czy ten formularz mozna wysyłać faksem? Wtedy przyspieszy to znacznie czasowo...

---------- Dodano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Podsumowując:

1) Czy jeżeli wyslę formularz V756 z "New Keeper Supplement" który posiadam, i urząd odeśle mi certyfikat eksportu V561, to wystarczy?
    2) Czy takie listy giną?
    3) Czy można wysłać do DVA ten formularz faksem?
    4) Czy daty którę wypełnię na formularzu jesli nie będą się pokrywać z tymi u nich (na przykład może poprzedni właściciel zgłosił eksport?), albo auto ma już dawno status wyeksportowanego, to czekają mnie jakies nieprzyjemności, albo koszta (podatek drogowy, MOT?).

To chyba wszystkie watpliwości :).

12. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    82
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    1/ Zalezy od urzedu, proponuje zadzwonic do swojego i sie spytac.
    2/ 9 razy nie zginie a za 10-tym zginie
    3/ Czort wie jak to jest z DVA ale na 99% nie mozna.
    4/ Nie bedzie nieprzyjemnosci

13. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  14. qwertys

qwertys Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    dom
    Poleciała pochwała, strasznie wielkie dzięki :).
    Jak uda mi się zarejestrować auto, to mogę zrobić przelew na jakieś piwko ;).
    Będę informować!

Poleć tę stronę