1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Instalacja BMW

Dyskusja w 'Elektromechanika ogólna' rozpoczęta przez użytkownika bestb, 3-11 19.

1. bestb

bestb Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Pyrlandia
    Jak sobie radzicie z instalacją elektryczna, czy ja rozpruwacie na czynniki pierwsze i zawijacie jeszcze raz?
    Czy może wrzucacie inna z EU, ciężko trafić z na instalacje z takim samym wyposażeniem.
    Odcinacie na scianie czy całość przekładacie?

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. bestb

bestb Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Pyrlandia
    nikt nic ?

4. Bumckfszzz

Bumckfszzz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo
    Mam ten sam dylemat. Warsztaty z którymi się kontaktowałem mówią mi że wkładają wiązkę europejską i ja dostosowują do wyposażenia w aucie jeśli się nie zgadza. A na forum dostałem odpowiedź by przerabiać angielska wiązkę...
    Czyli dalej nie wiem nic. Chodź pewniejsze wydaje mi się dostosowanie europejskiej wiązki.
    Wie ktoś może czy V8 E39 a R6 ma taką samą instalacje przechodząca przez grodź?

5. Melas

Melas Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Września
    Skąd brać taką wiedzę to jest nierealne. Schematy się nieraz dopasowuje do auta chociaż podaję się wszystkie dane i też coś nie pasuje. Wiązka raz założyłem od EU w e39 i miałem disco później dochodzilem co i jak po schematach. Czasu to pochłania od groma. Nic nie tniemy w pakiecie pojedynczo przedłużać kable i koniec .

6. Bumckfszzz

Bumckfszzz Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wejherowo

Skoro nic nie tniemy to w jaki sposób przerabiasz ta instalacje?
    Wiązki drzwi zamieniasz miejscami to się dowiedziałem. A reszta? Instalacja idzie od prawej do lewej (skrzynka) a ma się znaleźć po prawej ta skrzynka więc część przewodów będzie za długa a część za krótka i co wtedy? Jestem bardzo ciekaw i każda rada będzie przydatna.

7. bestb

bestb Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Pyrlandia
    Ja jestem własnie w trakcie przekładki F21, rozbebeszyłem do instalacji, teraz mam mały dylemat, na plus mam to ze mam cala instalacje z takiego samego ( oczywiście EU).
    Wiec chyba porównam na wtyczkach wszystkie kable i zobaczę co będzie. Jak się uda to wrzucę całą, a jak nie to przerabiam istniejącą.

Zastanawiam sie jeszcze nad kodowaniem z 12 na 11, czy kierunki same się zamienią miejscami, czy trzeba fizycznie zamienić przewody ?

8. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    465
    Miasto:
    łódzkie
    kierunki się nie zmienią

9. bestb

bestb Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Pyrlandia
    ok, dzięki czyli samo kodowanie ma raczej wpływ na inne rzeczy np. na matę w siedzeniu i zamek w drzwiach.

10. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  11. bestb

bestb Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Pyrlandia
    A wiec postanowiłem że cały przód instalacji wymienię i będę ciąć za fotelami ( instalacje mam od f20) auto f21. - Policzyłem ilość kabli na każdej wtyczce dla pewności. W ten sposób nie będę musiał przedłużać/ skracać tych wszystkich przewodów na ścianie, tylko kilka na progach...

Przy progach idą przewody od akumulatora w jaki sposob je połączyć ?- tulejkami i zaciskarką ?
    Co zrobić z karbowanym przewodem od spryskiwacza na tył, jak go połączyć ?

Poleć tę stronę