1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Handel i wysylka aut z uk do polski

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika pablouk, 22-07 17.

1. pablouk

pablouk Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam , mam pytanko otoz mam znajmowego ktory mieszka tu juz ponad 5 lat , zajmuje sie wysylka aut stad do pl i handlem , ogolnie sprawa wyglada nastepujaco , znajduje auta z ogloszen kupuje je tlumaczac ze na export , anglik daje mu cale v5 on wysyla tylko kwitek o exporcie , wysyla auto do pl i sprzedaje bez zadnej umowy innemu polakowi.czasami jak ktorys z angoli nie jest pewien dzwoni do dvla i tam uzyskuje info ze musi dac cale v5 kupujacemu i jedyne co moze ewentualnie zrobic to wyslac list do dvla ze spzedal auto i wpisac dane kupajacego z adresem w pl i wtedy on podaje swoje prawdziwe dane (ale nigdy nie wypelnia na siebie v5) po czym wysyla auto i wysyla kwitek o exporcie (choc niezawsze prosza o adres tlumaczac ze wystarczy tylko wyslac list z informacja o tym ze auto zostalo sprzedane i zostanie wyexportowane , moje pytanie brzmi czy jesli w ciagu roku przykladowo polak kupi tak na siebie sporo samochodow to nie budzi to podejrzen po polskiej stronie ani uk ?fakt faktem on auta nie sprzedaje tylko nawet jesli ktos w liscie poda jego dane to on to auto eksportuje a nie sprzedaje ..., czy to naprawde takie latwe i tak to wyglada ? pozdrawiam

Poleć tę stronę