1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

''Handel'' anglikami

Dyskusja w 'PRAWO W POLSCE' rozpoczęta przez użytkownika kjaabd, 6-07 10.

1. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    Witam, mam do was pytanie od pewnego czasu chodzi mi po glowie handel samochodami z uk. Mam dojscie mam wrzystko tylko mnie martwi jedna rzecz.Niemam zamiaru sprowadzac po 5-15 aut miesiecznie okolo 1-2 na miesiac zeby dorobic pare zlotych na zycie.Nie ukrywam tez ze niechce rejestrowac DG poniewaz mi sie to poprostu nie oplaca.
    Slyszalem o wielu sposobach handlarzy na takie przypadki.np kupujac samochod od osoby w UK pisze z nia umowe dwu jezyczna tylko ze w miejsce ''Kupujacy'' zostawiam puste.
    Co o tym sadzicie jak z tym jest w praktyce jakie wy na to macie patenty ?

Oczywiscie auta by byly przekladane.
    Czekam na szybkie odp.
    Pozdrawiam.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    spotkałem się z takimi handlarzami, przy zakupie auta odrywaja z V5C odcinek "New keeper" po czym osoba, która zakupi od nich auto wpisuje tam swoje dane i wyrabia V5C na swoje nazwisko, przeważnie jeśli kupujesz auto w PL dostajesz cały V5C jeśli potem odsprzedajesz auto kupujący pisze umowę z osobą widniejącą na V5C

4. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    a jesli naprzyklad zrobic tak ze podczas spisywania umowy zostawic puste miejsce pod kupujacym ? auta kupowal bym w uk. Pozatym z tym wyrabianiem v5c byl by problem poniewaz w tedy kupujacy musial by wysyla wrzystko do uk i czekan na nowy dowod.

5. angeelo

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    jeśli Angol da Ci cały V5C i weźmie tylko odcinek o exporcie gdzie wpisze nawet twoje dane, to potem umowe napiszesz miedzy kupującym a właścicielem auta z V5C

6. dendex

dendex Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    uk
    autka z papierami nier kupisz tanio , tzn nie tak zeby z tego zostalo ci wiele , autka z kat c kupisz taniej , co do sprzedaży to róznie ludki kombinuja uwazaj na miłych i życzliwych sąsiadów

7. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    z kategoria c czyli ? z tego co mi sie wydaje to V5C ma kazdy samochod w UK.Czytalem troche na temat kupna w necie i sprawa wyglata tak ze jesli auto chce wyslac do pl musze wziasc od sprzedajacego dowod rejestracyjny i spisac z nim umowe dwu jezyczna.
    Teraz tak jesli podczas wypelniania tego kwitku ktory on musi wyslac do ich urzedu oraz policje ze auto sprzedal podam swoje dane nastepnie w polsce podczas sprzedazy w umowie podam dane miedzy osoba od ktorej kupilem samochod w uk a kupujacym w polsce niebedzie problemow przy rejestracji ? czy polscy urzednicy poprostu tego nie sprawdzaja ? samochod oczywiscie do polski jechal by na lawecie. mam jeszcze jedno pytanie czy przeglad zerowy potrzebny przy rejestracji w pl moze wystawic kazda stacja diagnostyczna ? Czy w urzedzie lub stacji bede musial przedstawic zaswiadczenie ze auto bylo przekladane w warsztacie ? |Czekam na odp i pozdrawiam!

8. dendex

dendex Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    uk
    jezeli chodzi o przeglądy zerowe podzwoń po stacjach i popytaj sie czy kazda robi bo słyszalem ostatnio ze co nie które nie robią zerowego, v5c ma kazde autko które nie poszło na aukcje z firmy ubezpieczeniowej, jak szukasz tanszych autek zajzyj na COPART.CO.UK , HBC.CO.UK. BLUE CYCLE CO.UK , I PARE INNYCH tam nie zawsze autko ma papier ale ceny sa czasem dosyc dobre

9. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    ok wielkie dzieki ;) jeszcze mam do ciebie pytanie odnosci tych dokumentow jak to wrzystko wykonac zeby bylo bez lipy oraz by kupujacy mogl spokojnie zarejestrowac samochod bez zadnych stresow.Najlepiej krok po kroku. Wielkie dzieki za wyrozumialosc i czekam na odp.
    Pozdro !

---------- Dodano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

angeelo a co bedzie jesli np zrobie wedlug tego co wyzej napisales czyli podam swoje dane angolowi a w polsce spisze umowe miedzy angolem a osoba ktora kupi odemnie ten samochod.Czy jest taka mozliwosc ze kiedy osoba ta ktora kupi ten samochod pojdzie go rejestrowac napotka sie z problemem poniewaz w angli jako osoba kupujaca podaje siebie a tu nagle w polsce przychodzi kto inny rejestrowac.A i jak jeszcze wyglada sprawa kupna samochodu w uk. ten druczek ze samochod idzie na exsport wypelnia i wysyla do DVLA osoba od ktorej kupilem sachod (sprzedajacy) ?

10. angeelo

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    Druczek o exporcie wypełnia i zgłasza sprzedający(angol), w Polsce nie sprawdzają przy rejestracji czy auto było w UK wymeldowane, zgłoszone na export, dzwoniłem kiedyś do Wydziału Komunikacji to gość mówił, że tego nie sprawdzają bo nie mają jak. Raz nawet rejestrowałem auto które nie było zgłoszone na export, za ten dokument odpowiedzialny jest tak naprawde sprzedawca, ktory zgłasza do DVLA zbycie auta.

kjaabd lubi to.
  11. adambiker

adambiker Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    stalowa wola/irlandia
    najlepiej bedzie jesli spzredajacy czyli (angol) da ci caly dowod rejestracyjny a zostawi sobie punkt 11 czyli export. wtedy masz auta wymeldowane w uk, nie musisz nic wypelniac w tym dowodzie, angol tylko wypelnia wspomnainy punkt 11 i odsyla go do DVLA i to wszystko, w polsce autko przerabiaszi dajesz kupujacemu w polsce ten dowod ktory masz, on smialo bez zadnych problemow go zarejestruje na siebie, jesli bede pytac go o umowe kupna sprzedazy a nieraz pytaja w skarbowym przy wydawaniu VAT-25 napisze oswiadczenie ze auto kupil w uk i jest jego wlasnoscia i nie posiada umowy kupna sprzedazy poniewarz tam taka umowa nie jest wymagana podczas sprzedazy auta. co do zpregladow to nie kazda stacja robi przeglady zerowe, aby taki pzreglad zrobic trzeba jechac na stacje okregowa ktora ma zezwolenie na takie badania,

kjaabd lubi to.
  12. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    ok wielkie dzieki a jesli np do tego dodatkowo spisze umowe polsko angielska zeby kupujacy sie nie plul ze niema umowy i zostawie pole kupujacy puste a osoba ktora kupi to odemnie sie tam wpisze to niebedzie zadnych problemow ?

13. adambiker

adambiker Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    stalowa wola/irlandia
    nie do konca rozumie ale, skoro kupujacy od Ciebie auto w Pl chce umowe to mozecie sobie zorbic miedzy soba umowe taka ktora on nie bedzie pokazywal nigdzie w urzedach, jesli chcesz napisac umowe ze spzredajacym w anglii (angolem) i napiszecie tylko jego daneo a dane kupujacego beda puste moze sie nie zgodzic na taki manewr, najlepiej jak pojdzie bez umowy i napisze oswiadczenie jak wspominalem wyzej o tym, wydaje mi sie ze jesli spisze z toba umowe ze on kupil od Ciebie auto a Ty nie jestes na dowodzie rejestracyjnym, znajac zycie i polskie urzedy moga sie czepiac ( nie wiem nigdy tak nie robilem) no chyba ze napiszecie umowe taka ze, kupujacy od ciebie kupil auto w anglii i w umowie napiszecie dane z dowoduy rejestracyjnego, z tym ze ztreba bedzie sie podpisac za spzredajacego, (tego tez nikt nie sprawdzi) no i warto napisac jeszcze na umowie ze umowa byla zawarta w anglii z tegho wzgledu ze potem jest mniejsza akcyza o chyba 2% bo umowa zawarta w polsce jest drozsza( dla mnie to bez sensu no ale jest)

14. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    ale z tego co czytalem to do rejestracji anglika w polsce jest potrzebny v5c i umowa w dwoch jezykach.a z ta umowa chodzilo mi o to ze jak bede bral od angola to w sprzedajacy wsisuje jego dane kupujacy zostawiam puste nastepnie jak w pl bede sprzedawal fure w kupujacy wpisuje osobe ktorej sprzedaje w polsce ten samochod. jesli zastosuje taki manewr niebedzie problemow przy rejestracji ?

---------- Dodano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

chodzi mi dokladniej o to :
    ''W przypadku gdy zabieracie V5C z danymi sprzedawcy do Polski należy również spisać dwujezyczną umowę kupna sprzedaży która później będzie nam potrzebna w Polsce do zarejestrowania auta z logbookiem z danymi osoby od której kupiliśmy samochód.''

15. dendex

dendex Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    uk
    jak powiesz angolowi o umowie kupna to popatrzy na ciebie jak na głupka , sam sobie napisz umowe na kogo chcesz po polsku i sie nie martw

16. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    aha rozumiem. Wielkie dzieki za wyjasnienie i pozdrawiam ;)

17. adambiker

adambiker Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    stalowa wola/irlandia
    no wlasnie bardzo dobrze ujal to dentex. mialem kiedys taki myk ze wlasnie chcialem aby napisac umowe kupna auta to koeols popatrzyl na mnie jak na dziwiaka i sie pyta a po co Ci to, i od tamtej pory zawsze pisze sobie sam taka umowe tak jak to napisal dentex. i nigdy nie ma problermów

18. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    jeszcze mam takie pytanko czy te dane ktore podaje sie podczas kupna samochodu od angola czyli to o exporcie sa w jakis sposob weryfikowane przez ich urzedy czy rownie dobrze mozemy tam wpisac co chcemy z byle jakim adresem ?

19. adambiker

adambiker Uczestnik

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    stalowa wola/irlandia
    (ale kombinujesz)
    mysle ze nie sa w zaden sposob sprawdzane, ale jak bedziesz kupowal to sprzedajacy(angol) mysle ze napewno zawola od ciebie jakis dokument tozsamosci, nie przytrafilo mi sie jeszcze nigdy abym podawal mu swoje dane z mapieci, zawsze odemnie wolali ID(dowod) smialo mozesz podawac zawsze swoje dane, i to nie wazne czy bedziesz kupowal raz na tydzien czy raz na miesiac, urzedy w polsce nie maja jak sprawdzac kto dokladnie kupil auto i jakie dane sa na dokumencie numer 11 z dowodu rejestracyjnego,

20. kjaabd

kjaabd Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    W-wa
    a adres moge podac polski ?

21. angeelo

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    adres do V5C najlepiej podaj jakiś angielski, nikt tego nie sprawdza tylko z rozsądkiem bo papiery(nowy V5C) wysyłają pod ten adres więc lepiej poproś o pomoc kogoś kto mieszka nawet czasowo w UK. Jeśli podasz do V5C polski adres to wiąże się z tym że automatycznie musisz opłacić akcyzę za te auto przed dalszą odsprzedażą w PL.

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę