1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ford Mondeo MK3 2002 benzyna 1.8

Dyskusja w 'PORZUCONE ORAZ NIEKOMPLETNE' rozpoczęta przez użytkownika Jacekn8, 28-05 10.

1. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Witam,
    Kupiłem mondeo 2002 w benzynie 1.8. Nie mam jeszcze części do przełożenia ale już zacząłem właściwie przerabiać elementy do których nie potrzebuje części. Dziś zająłem się przełożeniem siedzisk foteli.

1. I już pierwsze pytanie: przyspiesznik jest złapany na 2 nitach, stelaze zostawiam narazie angielskie, byćmoże dokupie lewy europe ale jeszcze nie wiem. Czy ten przysiesznik może być przytwierdzony obojętnie w którym miejscu w lewym stelazu??? Bo nie widze tam żadnych dziur na nity.

2. Następne pytanie: gdzie zamienić piny w instalacji pomiędzy matą a przyspiesznikiem ???

3. Czy zamieniać kable tylko od maty i przyspiesznika czy od pasów też, bo mam włączone przypominanie o zapięciu pasa ??

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

---------- Dodano 28-05-2010 o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano 27-05-2010 o 16:39 ----------

Z pierwszym i drugim pytaniem już się uporałem, proszę o odpoweidź na 3... Pozdrawiam

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. cyranek

cyranek Nowy

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Wadowice
    1. Przyspiesznik najlepiej zamontować w europejskim stelażu.
    2. Myślę że te piny od maty znalazłeś zamienisz 4 kable z 2 miejscami.
    3. Tak, zamień kable od pasów

Pamiętaj żeby kurtyn nie ruszać i uderzeniówek bocznych.

4. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Dziękuję, jutro się za to biorę. Mam jeszcze problem odnośnie elektryki szyb i lusterek. Przeczytałem kilkakrotnie cały temat eletryka szyb i lusterek w mondeo na tym forum i tam jeden napisał że trzeba tą instalacje obrócić miejscami, później napisane jest że trzeba przenieść dokładnie 10 kabli na lewo i w tym się pogubiłem. Zamieniać wszystko czy tylko 10 kabli ??? Bo na wtyczkach od sterownika szyb i lusterek jest znacznie więcej.

Pozdrawiam

5. cyranek

cyranek Nowy

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Wadowice
    zamienić 10 kabli, zamienić wiązki drzwi stronami

6. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    A od czego jest te 10 kabli ??? I mam je przenieść czy zamienić piny we wtyczkach ???

7. cyranek

cyranek Nowy

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Wadowice
    wspólne zostawiasz, te co nie są wspólne zamieniasz stronami, paru też brakuje to przenosisz na lewą, w sumie 10 sztuków

8. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Ok. Czyli np. wtyczkę od regulacji lusterek muszę pewnie całą przenieść bo po prawej jej nie ma. A Wtyczki od sterowników szyb też są różne czyli rozumię że trzeba je zamienić tak ???

9. cyranek

cyranek Nowy

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Wadowice
    wtyczka od lusterek i od szyb jest w wiązkach drzwi które zamieniasz stronami

10. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    A czy belka pod konsolę spasuje się z modelu St220 po lifcie do mojego mondeo ???

11. zweckform

zweckform Zaufany warsztat

Docenione treści:
    224
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    tak belka jest taka sama

Pozdrawiam
    Rafał

12. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    A jak opróżniacie układ klimatyzacji, bo jutro musze zdjąć nagrzewnice angielską, a klimke w tej chwili mam pełną ???

13. Marlena

Marlena Zaufany warsztat

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    Do zbiornika na klimatyzacje i później możesz ją z powrotem nabić.

14. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    A jeżeli nie dysponuje takim zbiornikiem, ponieważ wszystko robie w warunkach domowych ??? Później chcę standardowo nabić klimke czynnikiem w jakiejś stacji

15. Marlena

Marlena Zaufany warsztat

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Rawa Mazowiecka
    Adres strony:
    Możesz pojechać do tych co nabijają oni Ci ściągną i potem mniej zapłacisz za nabicie.

16. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Podjechać nie podjade bo autko już na kanale w połowie rozebrane. Spróbuje odkręcić zaworek pod maską. A czy te przewody do klimy co idą pod maską też muszę wymienić ??? Jeżeli tak to proszę o odpowiedź czy wszystkie od samej sprężarki do nagrzewnicy ???

17. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    274
    Miasto:
    Wadowice
    szczeze mowiac to nietrzeba w mondku wymieniac przewodow,a jezeli juz to tylko te kture ida od nagrzewnicy pod prawy blotnik

18. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Ok, tylko dlaczego są w liście częsci a tak naprawdę nie trzeba ich wymieniać ??? :wack: Jaka jest różnica między nimi ??

I jeszcze jedno pytanie:
    Jeżeli nie mam węża od magla to da się gdzieś złożyć na dłuższego na angielskich końcówkach ???

19. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    274
    Miasto:
    Wadowice
    przewody od klimy przy scianie sa dluzsze w angolu wystarczy je podgiac i jest OK
    jesli chodzi o przewody od magla
    powrod jest krutszy ,mozna go skrucic i zalozyc opaski
    a zasilajacy mozna przespawac migomatem, pamietajac ze trzeba obrucic blache dociskajaca koncowki

Jacekn8 lubi to.
  20. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Czyli ten co idzie od pompy prawą stroną mogę przedłużyć, a lewy skrócić i opaski zacisnąć, tak ??? Jeżeli chodzi o spawanie to w tygodniu wyciągnę magiel i wtedy powrócimy do tematu ponieważ teraz zbytnio nie wiem jak to dokładnie wygląda.

---------- Dodano 17-06-2010 o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano 13-06-2010 o 19:58 ----------

Instalacja szyb i lusterek gotowa. Następny ogień to magiel i serwo. Co do przewodów do magla to kupię obydwa europejskie, nie będe sie bawił w złączki jeżeli chodzi o układ kiedowniczy i hamulcowy. Przy serwie zostawię pompe, wymienie tylko serwo z trzpieniem... Pozdrawiam

21. Jacekn8

Jacekn8 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    tarnów
    Jak to jest z pedałami do mondka??? Gdzieś czytałem że inny jest tylko gaz. To prawda ??? jeżeli tak to kupuję tylko gaz. Widzę też ze blaszka przy pedałach pod podszybiem jest odwrotna...

---------- Dodano 20-06-2010 o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano 18-06-2010 o 22:00 ----------

I jeszcze jedno: linke do gazu to wymieniać czy jakoś prawą stroną puścić ??? Którędy idzie w europejczyku

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę