1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Czy zarejestruję w PL auto z UK które ma w V5C wpis że było przeznaczone do utylizacji.

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika serwis.kartuzy, 7-07 18.

1. serwis.kartuzy

serwis.kartuzy Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Witam.

Mam mały bądź duży problem, mianowicie mogę kupić samochód od znajomego w UK który ma wpis w dowodzie V5C iż był on przeznaczony do utylizacji. Z tego co mi powiedział i pokazał to auto było kupione na portalu Copart w UK z kategorią C bez V5C, po zakupie tego samochodu wyrobił nowe dokumenty na siebie w DVLa. Od roku czy dwóch można wyrabiać dokumenty na kat. C bez problemu i tym samym poruszać się leganie po drogach UK czy europy.Samochód posiadał drobne uszkodzenia w postaci uszkodzonego koła, błotnika i zderzaka bez ingerencji w konstrukcję samochodu. I pytanie brzmi, czy takowy pojazd da radę zarejestrować w Polsce, mimo iż posiada wpis w V5C że jego przeznaczeniem była utylizacja? Wiem jak wyglada procedura rejestracji anglika w PL co trzeba zrobić itp, ale nie wiem czy WK dopuści taki pojazd do ruchu w PL. Stacja diagnostyczna w PL nie robi przeszkód aby wystawić pozytywną opinie badania technicznego mimo iż nie informowałem ich o takowym wpisie w dowodzie. A co dalej, jak urząd do tego może podejść? Bardzo proszę o wasza poradę.

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  4. brentmotors

brentmotors Uczestnik

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    gorzow wlkp
    nie ma wpisu w V5c ,ze auto jest przeznaczone do utylizacji. no bo skoro zostało przeznaczone do utylizacji to po co wydz. komunkacji -DVLA wydawałby dowód??
    wpis o którym mówisz to najprawdopodobniej ..."vehicle has been salvage because cost of commercial repair was more than value of the vehicle" a to oznacza,ze koszt naprawy wg stawek rynkowych jest nieopłacalny ... po polskiemu "szkoda całkowita"
    jeżeli masz dowód V5 to zarejestrujesz w PL bez problemu

Poleć tę stronę