1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

BMW E60 2006 DIESEL

Dyskusja w 'W trakcie przekładki' rozpoczęta przez użytkownika pawelszczecinek, 7-07 11.

1. pawelszczecinek

pawelszczecinek Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Witam kolegów .

Dzisiaj razem z zaprzyjaźnionym mechanikiem zaczęliśmy przekładkę mojej bmw.
    Dzisiaj rozkręcony został prawie cały środek cały środek ,oraz zostały zdjęte osłony pod samochodem ,przełożone zostały wiązki w drzwiach .

Mam pytanie do kolegów odnośnie wiązki ,jak ja przerobić obrócić ?? wszelkie sugestie mile widziane ,moje bmw jest bez światłowodów.Instalacja z pod maski pasuje bez przedłużania.

Wrzucam zdjęcie z dzisiejszych prac .Pozdrawiam Paweł i Janusz

Załączone pliki:

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. pawelszczecinek

Docenione treści:
    3
    Witam

Ostatnie 2 dni przy bmw były pracowite ,samochód mechanicznie jest już prawie ogarnięty została zmieniona maglownica pod maska zostało zmienić przewody wspomagania ,samochód jest elektrycznie skomplikowany i pracochłonny ale jest ok .Najlepiej przerobić angielska wiązkę nie jest dużo przedłużania.W następnym tygodniu zabieramy się za wycięcie otworów pod magiel i przeniesieniu uchwytów pod kolumnę itd .Mam pytanie jak najlepiej zamocować te wszystkie uchwyty bo ściana jest aluminowa ??????

Pozdrawiam Pawel i Janusz

4. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    jeśli oryginalnie były zgrzane lub wspawane to najlepiej też wspawać tigiem

5. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    witam kolego jest to twoja pierwsza przekladka?? jak rozwiazales problem spawania jak sciana jest aluminiowa? nitowales??

6. pawelszczecinek

Docenione treści:
    3
    Witam ,zrobilem tak jak pisal kolego angeelo chwyty zostaly wspawane pozdrawiam Pawel.to jest pierwsza przekladka bmw ,robilismy juz inne typu mondeo laguna spriinter itd pozdrawiam Pawel

7. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    rowniez pozdrawiam kolege powodzenia zycze i by bylo super jak bys kolego wrzucal opisy z postepu pracy i fotki. ja zaczolem moja pierwsza przekladke BMW e46 ale teraz jestem na wakacjach i rowierz jez przerwa w przekladce. jak wyglada sprawa magla trzeba bylo odkrecac sanki? jak wyglada sprawa z swiatlowodami duzo ich tam jest i jak kolego sobie z nimi poradziles
    pozdrawiam rysiek

---------- Dodano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:36 ----------

sprawie wiazki jeden kabel tniesz puszczas druga stona i odrazu lutujesz rob tak bo zginiesz i nie wyciagaj instalacji z auta.

8. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    hmm a czy w tym aucie niektore kabelki nie ida po światełku?

9. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  10. pawelszczecinek

Docenione treści:
    3
    Witam
    Kolegów idą kabelki po światełku cale 2 ,wyplata się i starczają bez problemu ,pod koniec tygodnia wrzucę opis i fotki przekładki ,pozdrawiam pawel .

11. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    czyli nie taki diabel straszny jak go pisza. powodzenia z reszta prac i czekamy na opis prac z przekladki
    pozdrawiam rysiek

12. pawelszczecinek

Docenione treści:
    3
    Witam kolegów:

chcalem dokonczyc opis przekladki :

1.czesc mechaniczna :
    -żeby wymienić maglownice trzeba opuscic sanki i podniesc silnik ,jest troszke srub do odkrecenia ale wszystko idzie bez problemu, weze wspomagania muszą być europejskie ,servo oraz komputer zamieniamy miejscami .Warzna rzecz ściana grodziowa od komory silnika ma fabrycznie nacięta dziurę wystarczy puknąć młotkiem i zaślepka pod trzpień maglownicy wypada ,od środka w ścianie trzeba wyciąć otwory technologiczne pod serwo i otwór pod maglownice ja kupiłem obcięty przód do przekładki i wyciel em ze ściany wzorniki gdzie maja być otwory .
    Stare otwory zaślepiamy .
    Radze do przekładki kupić obcięty przód ,bo potrzebne są wygluszki na miejsce od serva ,na dol ściany na wyjście od maglownicy itd.Wężyki hamulcowe najlepiej mieć oryginalne .
    I przed przekładka trzeba sprawdzić jaka mamy maglownice jest ich trochę rodzai.

węzę od klimy zostają angielskie,nagrzewnica zostaje .

2.cześć elektryczna :
    wiązka do obrócenie stronami ,to przedłużenia za tylnymi fotelami ,jak obrócimy automatycznie widać co jest do przedłużenia ,my przedłużaliśmy kolorami bo miałem eu instalacje .
    Zamki w drzwiach do wymiany ,instacja z drzwi do przeniesienia stronami.

Klamki do wymiany lewa i prawa ,tzn potrzebne są 2 podkładki pod klamki prawa bez otwory ,lewa z otworem na kluczyk i od środka drzwi czarne plastiki może być tylko lewy co ma miejsce na wkładkę ,zamek ( bębenek na kluczyk) do przełożenia z prawych do lewych drzwi pasuje bez problemu .

Lista części jest na forum .

Bmw robiliśmy pierwszy raz i zajęło nam to 2 tygodnie.

Przepraszam ze tak dlugo nic niepisalem ale` dopiero mam pare dni wolnych,samochód przejechal 1500 km bez żadnego problemu ,w razie pytan prosze pisac pozdrawiam pawel.

13. luk79

luk79 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    ŁÓdz
    ok niezle

14. set

set Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Jędrzejów
    A co z szybami przednimi ?

15. pawelszczecinek

Docenione treści:
    3
    witam zmieniamy wiazki drzwi stronami,ja zmienialem sterowania szyb na eu .

16. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:
    Widze ze piszesz o Januszu domyslam sie ze chodzi o bugno :)?Pozdro chlopaki

17. Dj.Michał

Dj.Michał Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam w tym tygodniu planuje zakup e60 520d 2005r i przekładam do siebie:). wcześniej robiłem e46 byłbym wdzięczny kolego za pomoc i twoje fotki jak robiłeś:cool: .obawiam sie wiązki reszta to pikuś;)

18. Dj.Michał

Dj.Michał Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam kolego. Mam pytanie odnośnie wiązki. Czy ogólnie w kabinie po obruceniu wiązki niektóre kostki nie były przykrutkie? Pozdrawiam

19. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Było i to sporo nie bez powodu e60 ma opinię trudnego auta do przekładki, instalacja jest bardzo rozbudowana. Mechanika za to prosta.

20. Dj.Michał

Dj.Michał Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam ponownie. Mam kolego pytanie jak ułożyłeś przedłużone kable za tylnymi fotelami za oparciem? Ja dzisiaj rozebrałem do połowy i wciągnąłem wiazke do auta jutro obracam i biore sie za przedłużanie .pozdro

21. Dj.Michał

Dj.Michał Początkujący

Docenione treści:
    0
    witam kolego ponownie... jak zrobiłeś z szybami ja obróciłem wiązke i panel szyb zmieniłem na eu i chodzą odwrotnie co zrobić żeby było ok???

22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę