1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

BMW e39 530i 2003r - niestety ale porazka- AUTO-LACK

Dyskusja w 'Nie polecam' rozpoczęta przez użytkownika bleq, 25-10 11.

1. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Witam
    W prawdzie nie skonczylem jeszcze przygody z przelozeniem mojego autka, ale postanowilem sie juz podzielic tym nie do konca zadowalajacym doswiadczeniem .
    Zblizam sie juz do konca - po 4 miesiacach. Mam nadzieje ze w tym tyg zadowole sie jazda a nie kolejnymi zmartwieniami....

Tak wiec
    W polowie lipca zakupilem 530i automat. Pelny m-pakiet , indyvidual
    Przebieg silnika udokumentowany faktura wymiany - ok 90tys km
    Stan Blacharski i mechaniczny idealny, wnetrze bdb+ ( jedynie fotel kierowcy troszke wysiedziany ) jednym slowem - rewelacja

No i to na tyle dobroci.....
    Poczawszy od pierwszego mechanika ktory zwodzil mnie ponad miesiac ze zrobu przekladke... i sie w koncu wycofal.....

Oddalem do drugiego > nie chce robic anty reklamy ani przychylnej opini... neutralnie
    Kontakt z nimi byl bardzo fajny, bardzo mili goscie .
    Zabrali sie rowniez za przekladke z malym opoznieniem , i w miedzy czasie robili drigie auto a moje rozebrane stalo....
    Wszystko na czym najbardziej mi zalezalo.... niestety spaprane
    Mowa o sprawach estetycznych
    Elementy przykrecone nie tymi wkretami co powinne.
    Kilka opasek zaciskowych na wierzchu... nie wiem ile niewidocznych
    Tapicerka porysowana, obdarta, przytarta szlifierka itd...
    Musialem poprawic mase rzeczy. tyle dobrze ze wymiane wnetrza w poprzedniej sztuce mialem za soba...
    Listwy nie pasowaly na miejsce, plastiki do mocowania polamane.
    Brakowalo kilku plastikow ktore byly ale pewnie nie chcialo sie juz montowac jak kokpit byl skrecony..
    Takie rzeczy jak schowki itd... wszystko poprawialem sam ...

Ale to niestety najdelikatniejsze sprawy...
    Mechanicznie przekladka zrobiona dobrze, auto prowadzi sie tak samo...
    Po wykonaniu zbieznosci - za ktora musialem zaplacic dodatkowo ....
    W komorze silnika kilka przewodow elektrycznych puszczone "luzem"
    I najwazniejsze- uszkodzona pompa abs'u ... to wlasnie z tym do tej pory walczy inny mechanik

Cos bylo tez zle przelozone w elektyce... auto caly czas sie wzbudzalo przez co zarlo akumulator...
    Nie dali rady przelozyc klamki...

Ogolnie jakby nie to ze chcialem juz to auto odebrac i sam je poprawic zrobilbym tam awanture bo auto nie wygladalo tak jak je przywiozlem ( oczywiscie oprocz zmiany miejsca kiery ) - niestety z doswiadczenia z innymi mechanikami wiem ze mogliby na zlosc zrobic jeszcze gorzej....

Co chwile wychodzi jeszcze cos nowego....

Tak wiec ja osobiscie jestem mega zawiedziony.... naczytalem sie tyle przychylnych recenzji a niestety jednak....
    I nie wiem czy oddanie go do warsztatu gdzie zaplacilbym 500 zl drozej cos by dalo .
    Po prostu wydaje mi sie ze wszelakie kosmetyczne rzeczy trzeba z "sercem" wykonac jakby sie robilo dla siebie a nie odbebnienie kolejnej roboty....

Finansowo wyszlo mnie juz groobo ponad cene europejczyka...

Jak tylko wszystko bedzie skonczone dolacze foty

Pozdrawiam

papaver lubi to.
  2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    Tak to już jest, że niektórzy idą na ilość byle szybko, pakują się brudni do auta robią ich dużo ale z jakim efektem tak jak piszesz marnym. Spasowanie wszystkich elementów, powkręcanie śrubek na swoje miejsce i po robocie wyczyszczenie wszystkiego to podstawa nie mówiąc już o kwestiach mechanicznych. Rozumiem, żeby coś tam wyszło w trakcie użytkowania co nie było wcześniej widoczne gołym okiem ale jeszcze auto nie oddane a tyle bubla. Trafiłeś po prostu na kiepskiego gościa nie ma co się na przyszłość zrażać do przeróbek bo są ludzie którzy na prawdę robią to dobrze i z estetyką. Za regulację zbieżności moim zdaniem nie powinieneś płacić powinno to być wliczone w koszty usługi bo wykonawca powinien oddać Ci auto sprawne techniczne pod każdym względem.

4. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Nie chcialbym sie zrazac- oczywiste, dlatego mam nadzieje ze ja wszystko juz bedzie gralo na zicher... zapomne o tym wszystkim, bo moje marzenie to odrestaurowanie bmw 6 z 79r..
    I tez chcialbym ja zakupic w uk ... i przerobic sam..
    Pozdrawiam

5. 1olek

1olek Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Dublin
    aut zabytkowych nie trzeba przekladac, zarejestruja Ci aglika jako zabytek

6. daniel15061976

daniel15061976 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    jedwabno
    Nie wiem czy kupisz taniej taką BMke do odrestaurowania na wspie, oni w UK mają solidnego fioła na punkcie staroci aut można powiedzieć zabytkowych i tanio takich nie oddają. Myśle że lepiej tego typu pojazdu szukać w Polsce gdzie ludzie nie mają kasy na jakieś odrestaurowywania i najczęściej idą wozy na szrot.

7. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Poki co czekam na uprawnienia do strefy rekomendacji .... mam nadzieje ze uzyskam wtedy przeniose post tam .
    Tak wiec auto nadal nie skonczone a raczej nie poprawione...
    W dniu dzisiejszym po telefonie od elektromechanika moge napisac otwarcie

Absolutnie odradzam, nie polecam, i przestrzegam przed :
    "AUTO-LACK"
    Ostrężnica 51
    32-065 Krzeszowice
    20km od Krakowa
    tel: 503558317
    Wlasciciel - Piotrek

Aczkolwiek przypadkiem dowiedzialem sie ze firma oficjalnie nazywa sie inaczej.

Argumenty :
    oprocz tego co w postach wyzej
    Pompa ABS uszkodzona na 100% z ich winy - musialem kupic nowa - 500zl
    Wiazka zle przerobiona - do 2 cylindrow nie dociera "sygnal"
    I co najgorsze !!!! zwarcie w instalacji ktore spowodowalo wlaczenie sie pompy spryskiwacza na "stale" .
    Dzis przez noc pompa sprysk wyssala caly nowy akumulator . Szczescie w nieszczesciu ze mechanik zajrzal do warsztatu w nocy bo moglo skonczyc sie spaleniem auta....
    Po przejechaniu moze 200km ( tyle udalo mi sie pojezdzic tym autem po przekladce) luz na kierownicy!!!!!
    Po pytaniu czy przelozyli przewod do maty pasazera odpowiedz. aaa tam bedziesz przekladal . podepniesz pod fotel kierowcy jak cos to wystrzela 2 poduszki ...... bez komentarza
    Pedal gazu buja sie na lewo i prawo
    O wszystkich partactwach kosmetycznych juz nie mam sily pisac....

Na poczatku sierpnia przywiozlem im auto w idealnym stanie mechanicznym jak i wizulanym
    Auto odebralem w polowie wrzesnia. do tej pory jest tak jak pisze....
    W srodku poprzekladce wyglada jak 30letnizaniedbany dziad .
    Nie chce wiedziec ile skasuje mnie elektromechanik o ile doprowadzi auto do ladu
    Ja osobiscie bede sie tym autem bal jezdzic, wiec powoli godze sie z mysla sprzedania go na czesci
    Strace jakies 12 tys....

Przede mna robili to samo auto tyko rocznik 97, pytalem 10 razy czy wiedza ze moj (2003) juz ma duzo elementow z e60, silnik ktory montowali juz w e60 , cala mase wiecej elektroniki i 2 razy wiecej przewodow. tak wiedzieli, zrobia bez problemu itd

Dzieki takiemu wlasnie majstrowi odradzam przekladke wszystkim kotrzy mnie o to pytaja!!!!!
    Bezwarunkowo od razu mowie nie, a moje doswiadczenie z ta operacja to najkosztowniejsze i najbardziej przykre doswiadczenie jakie kiedykolwiek mialem
    Jestem fanem e39 i nie traktuje go jako dupowozu tylko moja pasje .
    A ci goscie poprostu mi to uprzykrzyli, moge powiedziec ze ukradli ok 4 tys i spartolili jedna z najladniejszych sztuk e39 jaka widzialem

pozdrawiam

8. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    88
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    Panowie, niech ktoś się zlituje nad kolegą i poprawi mu to auto, czytając to co napisał trochę szkoda auta i własciciela

9. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    274
    Miasto:
    Wadowice
    dawaj go do mnie bo faktycznie szkoda auta , przedzwonie ci cala instalke
    mam ze schematów wszystko wiec znajdzie sie ten blad( bledy)

to jest 231 konny silnik ???

10. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Tak. 231 .
    Kiedy mógłbym do Pana podjechac ???
    Najmocniej dziekuje. Bede wdzieczny.
    pozdrawiam

11. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    274
    Miasto:
    Wadowice
    napewno juz nie wtym roku
    asl zapraszam
    zadzwonic po pierwszym

12. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Witam
    Dokladam kilka fotek ktore udalo mi sie zrobic. Auto stoi u elektromechanika ktory zajal sie poprawa spapranej przekladki... niestety pod koniec miesiaca tez od niego zabieram auto i jade od razu do Pana Jaro.. mam nadzieje ze uda sie uratowac autko .
    Tak wiec :
    Na pierwszy strzal klamka obcięta szlifierką . Dodam ze za zmiane tapicerki boczkow od razu zabralem sie sam widzac jak zrobili w poprzednim aucie ( caly uchwyt do zamukania drzwi zamontowany jest na 2och srubach i kilkunastu "zgrzewkach" ktore trzeba zastapic na patencie rowniez srobkami. w przeciwnym wypadku uchwyt odstaje od tapicerki)

[​IMG] Uploaded with ImageShack.us

Górny kokpit zalozony tak ze jest szczelina 1,5 cm od szyby , co za tym idzie szczelina przy uszczelce drzwiowej oraz niespasowanie z boczkami przy zamknietych drzwiach ....

Uploaded with ImageShack.us

lewa strona :
    Slupek tez nie jest na swoim miejscu, jest przesuniety do tylu stad szczelina jest tylko przy uszczelce

Kokpit dolny. ok byl lakierowany ale to nie znaczy ze trzeba bylo go tak "zjechac"

Na dole zdjecia widac jak na sile wcisniety jest panel z przyciskiem navi co zaskutkowalo wylamaniem go .

Pompka spryskiwacza spalona przez zwarcie....

oraz wisienka na torcie . pompa abs i rozwiazanie roznicy gwintow przy przewodach....
    sterownik juz zalozony jest nowy

Nie zamienione drzwi stronami w systemie, zle przerobiona wiazka wzbudzajaca centralny i ssaca aku, luz na kierownicy i telepanie calej kolumny na wertepach , uszkodzony tempomat i wiele innych nie mialem jak sfotografowac bo auto niestety obecnie nie jezdzi....

Pozdrawiam i zycze wszystkim zeby nigdy nie trafili na takich mechanikow

13. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    274
    Miasto:
    Wadowice
    no to pieknie
    ja wiem ze za zezbe sie słono placi ale w tym wypadku to ............... i co tu powiedziec ???

14. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Przygód ciag dalszy:
    uszkodzona taśma kierownicy....
    nie wiadomo z jakich powodow brak czujnika/wlacznika swiatla stop....

15. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    jednym slowem szkoda slow widac ze bylo robione na odpierd---ol. szkoda auta

---------- Dodano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

a nawigacja chociaz dziala czy tylko atrapa??

16. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    niestety na chwie obecna nie dziala prawidlowo... ....
    po wlaczeniu piszczy ( to pojawilo sie po pierwszych poprawkach) rawdopodobnie jakies zwarcie

17. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    szkoda slowna taka robote za to kolego nawet bym nie zaplacil na twoim miejscu

18. Mimek

Mimek Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Zalesie, Łańcut
    A części załatwiał warsztat czy Ty sam?

19. bleq

bleq Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    Części byly od mojej starszej e39
    Zastanawialem sie wlasnie nad odzyskaniem kasy.. niestety zero faktur, umow itd.. wiec moga powiedziec ze oni tego auta na oczy nie widzieli, a zabawy w sprawy, odciski palcow i swiadkow.... chyba sobie podaruje
    Z drugiej strony moglbym pogrozic, ze podloze rzeczoznawce i diagnoste ktorzy auta na oczy nie widzieli a zaswiadczenie o poprawnosci modyfikacji i przeglad podbili....
    Tyle ze czemu oni maja bekac za niedojeb.... mechanika...

20. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  21. Mimek

Mimek Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    Zalesie, Łańcut
    No tylko jak Ty dostarczyłeś części to mogą stwierdzić że takie były i już nie będzie tak łatwo.... do mnie jakieś 20% ludzi przywozi swoje części i są zawsze połamane, wybrakowane itp także mogą tak twierdzić w tym przypadku im nie udowodnisz, tak samo nie dostarczyłeś pewnie przewodów hamulcowych dlatego ta wkrętka ale nie wiem jak się umawiałeś, czy mieli Ci kupić czy przerobić, czy założyć miedziaki... temat ciężki a racja zawsze będzie po dwóch stronach...

Poleć tę stronę