1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

błedne V5 auto juz w PL są problemy z rejestracją i cłem korekta dowodu ?

Dyskusja w 'INNE' rozpoczęta przez użytkownika Pawlo, 17-03 11.

1. Pawlo

Pawlo Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mazowieckie
    witam wszystkich serdecznie
    dużo korzystam z tego forum jednak sytuacja obecna w jakiej sie znalazłem zmusiła mnie do zarejestrowania sie tu i wpięcia swojego tematu wiec :

Wpakowałem sie w niezłe bagno
    mianowicie

Mieszkałem 6 miesięcy w Uk ,i kupiłem auto z MOT i TAX ,
    niestety zostałem oszukany bo w aucie okazała sie uszkodzona głowica wiec stało sobie na drodze
    a ja wróciłem samolotem do PL

w miedzy czasie dostałem nowy V5 jednak z źle wpisanym imieniem i nazwiskiem!!!

W PL znalazłem uczciwego przewoźnika który miał odebrać auto ,
    okazało sie ze w miedzy czasie że zakończył sie TAX i zostało ono zabrane przez służby porządkowe
    po odebraniu gruza z parkingu zaznaczyli ze auto na lawecie jedzie na export

postanowiłem ze je naprawie własnymi siłami zeby zbić koszty chociaż i tak sie nie opłacał bo zakupiony w PL wyszedł by sporo taniej tym niemniej
    dokonałem przekładki ,nowa głowica łożyska ,uszczelki płyny mosty sprzęgła ,tarcze piasty komputery ..no sporo pracy jednym słowem

podczas podejścia do rejestracji okazało sie ze auto nie podlega zwolnieniu z akcyzy ponieważ figuruje nie jako ciężarowy kombi/lekkie towary
    na domiar złego silnik jest powyżej 2 litrów
    czyli stawka 13% od wartość sprawnego auta to 20 tysięcy i do zapłaty 2600zl

jest jednak w ustawie ze jeżeli auto kupiłem i użytkowałem na swój użytek to jestem zwolniony z cła,
    jednak w dowodzie jest wpisane źle nazwisko więc urząd celny mi tego nie zaakceptuje
    w dodatku nie wiem czy nowe v5 w UK jest możliwe
    z kolei mam całe v5 z odcinkiem NEW KEEPER
    i teraz pytanie za 100 punktów co zrobić
    bo niby wpisując w new keeper siebie to kupuje auto sam od siebie
    ale do DVLA chyba już niema sensu tego wysyłać bo auto już wyeksportowane wiięc jest ryzyko że nie otrzymam już niczego
    auto jest nieźle pechowe
    a może z dowodem v5 i wpisem new keeper iść do urzędu celnego i powiedzieć jak było ?:mur:

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Wpisanie swoich danych do V5C i tlumaczenia nic nie dadza. Mozesz sprobowac isc do naczelnika z oswiadczeniem ze auto jest Twoje, ze jest blad i tak dalej i jezeli facet bedzie przystepny to moze przymknac na jakis maly blad (jedna literka bledu czy dwie) oko ale na to bym za bardzo nie liczyl.

Obawiam sie ze musisz sprawe wyjasnic u zrodla czyli DVLA, nie obejdzie sie bez ponownej rejestracji auta jezeli zostalo juz ono wyrejestrowane.

4. Pawlo

Pawlo Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mazowieckie
    a czy jest możliwość sprawdzenia online po nr rejestracyjnym czy auto jest wyrejestrowane czy wyeksportowane ?
    na tym parkingu mieli dokonać eksportu ,może tego nie zrobili
    dwie literówki w imieniu i dwie w nazwisku
    w dodatku wygląda to mniej więcej tak :
    przykładowo zamiast
    Jan Kowalczyk jest
    Jon Kovalczyv
    A może auto w ogóle figuruje jako skasowane,ponieważ tez był problem w odebraniu bo ze względu na inne dane,w końcu zostało wydane ale tez w jakiś taki dziwny sposób

5. Misiek

Misiek VIP

Docenione treści:
    80
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Ja nie znam sposobu na sprawdzenie online.

Najprosciej zadzwon i spytaj czy figuruje jako wyrejestrowane czy nie, tutaj to sobie co najwyzej pogdybac mozemy.

6. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  7. Pawlo

Pawlo Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Mazowieckie
    sprawa załatwiona dawno temu ,wysłałem z pl do dvla dowód v5 z kartka na której poinformowałem o źle wpisanym nazwisku ,dodatkowo dołączyłem kopertę zwrotna ze znaczkiem ,oraz informacje ze zależy mi na czasie ponieważ muszę opłacić akcyzę
    po 2 tygodniach przysłali do PL nowy v5 z poprawnym nazwiskiem
    bez problemów
    P.S. na dużej kopercie okazjonalny znaczek pocztowy z bitwy pod grunwaldem wielkości czekolady,ale odesłali V5 w standardowej kopercie DVLA :)

Poleć tę stronę