1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Audi a4 b5 montaż klimatronika

Dyskusja w 'AUDI' rozpoczęta przez użytkownika Konr@d, 19-02 10.

1. Konr@d

Konr@d Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gorzanów
    Witam mam auto bez klimatyzacji, w trakcie przekładania na wersje europejską chcę dołożyć klimatronik. Mam zamiar kupić przekładkę w postaci wyciętego fragmentu karoserii czyli wszystko co jest pod deską rozdzielczą będzie w komplecie . Będę potrzebował jeszcze : sprężarkę z mocowaniem. przewody z osuszaczem, chłodnice klimy, czujnik temp. zewnętrznej i pewnie jeszcze parę rzeczy. Z częścią mechaniczną powinienem sobie poradzić gorzej z elektryką w sumie instalacja elektryczna będzie z przekładki ale nie wiem czy będzie z tym dużo kombinowania. Proszę o pomoc jakie jeszcze części będą potrzebne i co z instalacją elektryczną .
    Z góry dzięki za pomoc

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    452
    Miasto:
    łódzkie
    Nie dawno przerabiałem taki temat,troche jest z tym roboty ale spokojnie dasz rade,z tego co jeszcze to instalacja silnika albo dokładanie kabli do czujnika cisnienia,wentylator,czujnik temperatury zewn.i do kompresora,wiązke pod deska najlepiej zmień na europe,z klimatronikiem jest sporo więcej kostek i przekaźnik,jak cos to pytaj

4. Konr@d

Konr@d Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gorzanów
    tak właśnie chciałem zrobić, czyli pozostanie dorobić instalację w komorze silnika a może uda się kupić razem z przekładka, popytam. Jeszcze mam pytanie o czujniki temp. wewnętrznej ile ich jest i gdzie się znajdują? jeden nad panelem klimatronika a pozostałe gdzie?

5. daniel79

daniel79 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    hrubieszow
    witam

mam podobny problem , chce zamontowac klime manualna do passat 2002 1,9tdi w którym orginalnie nie bylo klimy.
    Przeszczepilem juz wiazke od klimy do orginalnej instalacji w kabinie , oraz zmienilem jedna wiazeke od sterownia wentylatorów czujników cisnienia i temp ,ktora biegnie w lewym nadkolu. Ale potrzebuje dalsza czesc tej wiazki co biegnie w przednim pasie do tych czujników,
    Mam jeszcze pytanie skad zasilane jest sprzeglo kompresora klimy , z wiazki sinika ECU , czy z wiazki pasa przedniego sterownika wenylatorów?
    oraz raz nie pasuje mi jeden modół obok intrcoolera , ma dwa zaciski a ja potrzebuje na trzy, nie wiem czy dobrze mysle ale to chyba jakis rezystor wentylatora?

6. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    452
    Miasto:
    łódzkie
  7. Konr@d

Konr@d Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gorzanów
    Witam jestem na etapie instalacji elektrycznej i pojawił się problem , mam wiązkę elektryczną pod deskę ale różni się trochę od oryginalnej angielskiej. Różnica polega na tym że jest więcej kostek które łączą się przy drzwiach a niektóre różnią się ilością podłączonych pinów. Pytanie polega na tym co lepiej zrobić ? Przełożyć z angielskiej instalacji kable wraz z wtyczkami(te które różnią się ilością pinów)a nadmiar wtyczek zostawić i nie podłączać czy wyciągnąć wiązkę klimatyzacji z polskiej instalacji i podłączyć do angielskiej i przerobić całość żeby pasowała do auta?

8. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    452
    Miasto:
    łódzkie
    zamienic wiązki w drzwiach i 2 czarne kostki i bedzie tyle samo pinów jak byś obracał wiazke deski angielska to było by identycznie

9. Konr@d

Konr@d Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gorzanów
    nie rozumiemy się, może jutro zrobie zdjęcia to się wyjaśni, po prostu wtyczki są tego samego koloru ale w środku są inaczej podłączone

---------- Dodano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 00:25 ----------

Jeśli chodzi o czarne wtyczki od drzwi to wiem że trzeba zamienić instalacje w drzwiach to nie problem.
    Zrobiłem zdjęcia:
    Pierwsze instalacja polska strona lewa czyli strona z bezpiecznikami

Uploaded with ImageShack.us
    Drugie instalacja angielska strona lewa czyli strona bez bezpieczników

Trzecie instalacja polska strona prawa czyli strona z bezpiecznikami

Czwarte instalacja angielska strona prawa z bezpiecznikami

Piąte instalacja polska strona lewa

Szóste instalacja angielska strona prawa czyli w aucie trzeba przenieść żeby było po lewej

Jeszcze wyjaśnię Wtyczka 1 zastępuje 2 a 3 zastępuje 4 , wtyczka 5 zastępuje 6
    Zdjęcia nie parzyste to instalacja polska a parzyste angielska .
    Są to tylko przykłady jest więcej takich przypadków , w instalacji polskiej z prawej strony są dwie wtyczki których w angliku niema nigdzie.

10. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    452
    Miasto:
    łódzkie
    juz sie pogubiłem nie wiem skad ci sie wzieły dwie kostki zielone i 4 różowe,mysle ze robiłeś fotki 2 instalacjom,jeśli po odwróceniu wiazek przy progach z koskami różowymi i przeniesieniu zielonej na lewo wychodzi ci inna ilosc pinow i kolorow w kostach to faktycznie ta wiazka moze byc od innej wersji i zrob tak że dołóz tylko wiązke do klimy i przerób angielsą

11. Konr@d

Konr@d Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gorzanów
    Przejrzałem jeszcze raz instalacje i z angielskiej wyciągnąłem 2 pomarańczowe wtyczki i zieloną razem z kablami i podłącze je tak samo do polskiej wiązki i będzie pasować.
    Mam jeszcze pytanie o jasno brązową wtyczkę podłączony jest do niej tylko jeden kabelek , wtyczka jest w polskiej instalacji , od czego to może być ?

12. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  13. WojciechK

WojciechK Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Nowy Dwór
    A ma może ktoś schemat instalacji climatronica do A4 B5? Przed liftem i po lifcie?

Poleć tę stronę