1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Anglik z allegro, pare pytań

Dyskusja w 'Zakup anglika' rozpoczęta przez użytkownika irtyko, 18-03 12.

1. irtyko

irtyko Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Podlaskie
    Witam
    Chce kupić anglika do przekładki , hmmm powiedzmy samochód do 6tys. (bez przekładki i robocizny)
    przeglądam aukcje i na razie to znalazłem lagunę II i może np: focusa mk1 w tej cenie

tylko że zanim coś kupię, chcę zapytać o jedną rzecz
    np: laguna - na allegro jest ich sporo w różnych cenach, mozna kupić i za 4tys i za 5 itp
    ale zauważyłem że ludzie kupują tylko te w licytacjach, tych w/w nie bo mają opcje kup teraz
    zakładamy że takowe auto z opcją kup teraz i licytacja mają dowody v5, są sprawne nie uszkodzone
    to dlaczego te z kup teraz nie schodzą ? czy to ma związek z opłaceniem podatku po sprowadzeniu na które jest 30 dni (44 opcjonalnie) ?
    Jesli takie autko jest w kraju już 2 miesiące i osoba które je kupiła nie opłaciła tego, to co wtedy ? jak ja bym chciał je kupić ?

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. piotrek.

piotrek. Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Łódź - PL / UK
    Kolego - nie no - rozumowanie które wymyśliłeś jest po prostu kosmiczne.

Jedni licytują inni nie - skąd wiesz że te KUP TERAZ nie schodzą - dzwoniłeś pytałeś się? Może jest dawno sprzedany i ktoś nie zdjął aukcji.

Jak kupujesz anglika to sprzedający daje ci przeważnie tylko dokumenty i koniec. Sam spiszesz sobie umowę z właścicielem z dowodu V5 i masz wtedy 30 dni na opłaty.

A kupować Lagunę albo Focusa mk1 w tej cenie to chyba pomyłka - taniej kupisz uszkodzonego europejczyka i naprawisz - bez zabawy w przekładkę itp itd....

4. irtyko

irtyko Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Podlaskie
    a więc to tak wygląda, myślałem że umowę spisze z właścicielem tym z polski , bo ten w Anglii nic nie musi zgłaszać że sprzedał auto ? tylko ten co kupił tak ?
    a co do aukcji to się pojawiają na nowo i nie schodzą, przynajmniej od 3 tygodni , i nie jest lepiej kupić lagune np: teraz jest na allegro 4tys, 1,8 16v plus przekładka 1,5tys ? co daje nam 6,5 do 7tys z zarejestrowaniem , trochę taniej wychodzi, ale to mało istotne ;p chodziło mi tylko o te papiery, bo doszukiwałem się w tym jakiegoś hmmm 'problemu' ;p

5. kakti_88

kakti_88 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Jaką umowę chcesz podpisać z osobą sprzedającą w PL jak zakładamy że w V5C masz dane anglika ???
    sam sobie spisujesz takową i po kłopocie. A czy jest to w licytacji czy kup teraz to żadna różnica.

6. marcin4x4

marcin4x4 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    lublin
    kolego jak ty to liczysz?? laguna 4 tys ok ale kto ci zrobi przekladke za 1,5 zł ????? same czesci chyba drozej kosztują , jesli ktos ci powiedzial ze koszt przekladki to 1.5 zł to cie oklamal i jesli zaprowadzisz do takiego fachowca to niedlugo bedzies pisal na tym forum w dziale "niepolecane warsztaty"

7. piotrek.

piotrek. Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Łódź - PL / UK
    ja w ogóle nie rozumiem tego pytania i sensu - więc więcej już się nie udzielam :jezor2:

8. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    przeciez to juz saj jakies jaja takich aut to sie nie oplaca przerabiac kolego robota 3 auto 3 czesci ok2 to masz 8 rejestracja 250 akcyza ok 100 recykling 500 zwolnienie z vat 160 juz masz 9 plus minus jakies wymiany to za te $masz na gotowo eu w pl

9. irtyko

irtyko Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Podlaskie
    skasował ktoś z moderatorów moją wiadomość ? czy jej nie wysłałem ;p

1,5 to cena części, robocizna to ja , lubię pokręcić przy samochodzie i myślę że sobie poradzę , ale nie o koszta pytałem, chodziło mi tylko o kwestie papierkową czy tu nie ma jakiejś lipy

dzis robiłem przegląd aktualnego samochodu który mam i zapytałem diagnostę, jak jest z badaniami anglików i czy takowe robił, odp " tak robiłem, ale teraz wymagam badania rzeczoznawcy "
    dzwoniłem pytałem się rzeczoznawcy jak to jest, więc cena 150zł , tylko ciekawe jak na to będzie patrzył jeśli sam to zrobię

10. piotrek.

piotrek. Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Łódź - PL / UK
    zarejestrowałem Rovera 75, Forda Focusa MK I Lift, Peugota 307, Peugota 407 i kilka innych i nigdy nikt nie chciał opinii rzeczoznawcy - co taki rzeczoznawca zrobi? rozłoży auto i będzie sprawdzać ? Bzdura

11. marcin4x4

marcin4x4 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    lublin
    No tez się zastanawiam jaki konkretnie papier od rzeczoznawcy chciał ten diagnosta bo rzeczoznawca to chyba różne usługi robi , mi np. wyceniał auto. ja zarejestrowałem t4 , passata i carisme i tez nigdy nie miałem problemów ani u diagnosty ani w urzedzie.
    Do takiego diagnosty gamonia to tez trzeba udać głupiego i powiedzieć " panie ja nie jestem mechanikiem, nie wiem czy w anglii mają kierownice po prawej, lewej czy po środku ,nie wiem czy ktoś tu coś przerabiał, po prostu kupiłem takie auto , chce wiedziec czy jest sprawne więc wjedz pan z łaski swojej na ścieżkę i sprawdz czy ma hamulce, śwatła i wszystko inne co w aucie sprawdza sie podczas przeglądu , jeśli jest ok to wystaw kwit ze OK a jesli nie to napisz co mam naprawić"

12. piotrek.

piotrek. Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Łódź - PL / UK
    dokładnie :)

13. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    ale niestety pare diagnostow chce opini co wydaje sie dla mnie smieszne

14. glock

glock Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszawa/Wołomin
    Zmień diagnostów

15. angeelo

angeelo Forumowy grafik Zaufany warsztat

Docenione treści:
    90
    Miasto:
    Działdowo Warm-Maz
    Nitety tak to jest, że niektórzy diagności wymagają opini rzeczoznawcy, żeby w razie ewentualnych problemów z autem nie odpowiadać w 100% za podbite dokumenty. Fak jest taki, że nie wszyscy chcą podkładkę od rzeczoznawcy. Druga sprawa to taka, że rzeczoznawca może odmówić wystawienia Ci opinii jeśli będzie wiedział że sam przekładałeś, niektórzy chcą dodatkowo papiery od warsztatu który to przekładał.

16. marcin4x4

marcin4x4 Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    lublin
    Ale ja jestem ciekawy jakiej opini chcą rzeczoznawcy ?? co ma byc w tej opinii ??

17. ryszard410

ryszard410 Uczestnik

Docenione treści:
    23
    Miasto:
    poznan
    ja mam luz ale wiem ze niektorzy tak swiruja

18. irtyko

irtyko Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Podlaskie
    ten z którym ja rozmawiałem powiedział że jesli przekładka będzie robiona w zakładach które on 'zna' to wystawia od ręki, jeśli inaczej to coś marudził o dogłębnym sprawdzaniu , mam w mieście jeszcze parę stacji diagnostycznych, któregoś pięknego dnia przejadę się popytam

19. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  20. piotrek.

piotrek. Uczestnik

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Łódź - PL / UK
    A w ogóle o czym mowa. Po co mówić komukolwiek że kierownica było po prawej i jest przeniesiona na lewą. Panie tak kupiłem i tak rejestruję. Diagnostę gówno powinno obchodzić co i jak.
    Jak są tacy co się czepiają to też się do czegoś doczep - znajdz na niego haka że np. puścił auto z żarówką przepaloną i zapytaj co teraz ?!?!

Bzdury. Ma sprawdzić czy auto jest w 100% sprawne technicznie - a nie jak przełożone

Poleć tę stronę