1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Akcyza na samochody

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 20-08 09.

1. Nockaut85

Nockaut85 Nowy

Docenione treści:
    0
  2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Kuba997

Kuba997 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,
    przeczytałem temat ale wciaz niewiele rozumiem. Kupiłem auto w styczniu tego roku od Polaka w Polsce na umówie jest napisane ze auto zostało kupione przezemnie w PL jednak adres sprzedającego jest UK te same dane sprzedającego widnieją na angl dowodzie i teraz moje pytanie.
    Za auto nie zapłaciłam do tej pory żadnego podatku jak i akcyzy czy mimo tego ze auto kupiłem w Polsce muszę zapłacić akcyzę ?? Czy dostane jakaś karę jeśli tak to w jakiej w wyskosci i czy moge ja jakoś załagodzić ?? Dodam ze auto ma pojemność 1.8 i jest w końcowym etapie przekładki
    Z tego co ja zrozumiałem do UC mogę pójść i podać informacje ze auto zostało sprowadzone/kupione np tydzień temu ale czy nie będą tego jakoś sprawdzać ??
    Z góry dziękuje za odpowiedz

4. zweckform

zweckform Zaufany warsztat

Docenione treści:
    224
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    Akcyzę płaci wprowadzający na Polski obszar celny czyli poprzedni właściciel ( w przypadku gdy kupiłeś auto w PL ) lub nowy nabywca ( czyli TY ) jak auto kupiłeś za granicą
    Jeśli masz umowę spisaną w PL a poprzedni nie zapłacił akcyzy nie zarejestrujesz tego auta
    Pozdrawiam

5. Kuba997

Kuba997 Nowy

Docenione treści:
    0
    Jeśli masz umowę spisaną w PL a poprzedni nie zapłacił akcyzy nie zarejestrujesz tego auta
    Pozdrawiam[/QUOTE]
    Wiec czy jest jakaś szansa na opłacenie akcyzy ?? Czy czeka mnie kara za to ze poprzedni wlasnicicel nie oplacil akcyzy po sprowadzeniu ?? I jak to sprawdzić czy poprzedni właściciciel opłacił auto

6. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Obowiazek oplaty akcyzy dalej istnieje, urzedu nie interesuje kto go zaplaci, ale sam fakt zaplacenia.
    Mozesz zrobic oplaty online w dniu zakupu i uzyskasz potwierdzenie zaplaty akcyzy.Z tym papierkiem rejestrujesz juz normalnie.

7. Kuba997

Kuba997 Nowy

Docenione treści:
    0
    rozumiem a co jeżeli mam prawie pół roku po zakupie auta ?? Trzeba czynny zal składać czy obejdzie się bez ??

8. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    435
    Miasto:
    łódzkie
    zmień date i miejsce zakupu

9. Kuba997

Kuba997 Nowy

Docenione treści:
    0
    Umowa była spisana w pl a co jeżeli sprzedający zgłosił gdzieś umowę kupna sprzedaży ??

10. Manek92

Manek92 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Sprzedający pewnie auto kupił na Coparcie, transplancie czy innej aukcji wiec po co by miał zgłaszać tą umowę i do kogo..., zrób nową umowę pomiędzy anglikiem a Tobą, jeśli był rozbity zrób date z tamtego tygodnia i po problemie. :)

11. qplanetq

qplanetq Uczestnik

Docenione treści:
    18
    Miasto:
    Szczecinek
    Adres strony:

Tez tak myslalem ale ostatnio kolega jednak zarejestrowal tak auto . Zrobil sie w balona bo doszlo mu 2%pcc :)

arek lubi to.
  12. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  13. Dooomino

Dooomino Początkujący

Docenione treści:
    0
    Sprawa wygląda tak:

Chce kupić anglika od Polaka który przyjechal tym autem z Anglii około 4 miesięcy temu - 2 lata jezdzil autem w anglii, ubezpieczenie angielskie się skończyło, przegląd się skończył w maju i w maju też przeszedł przegląd Polski.
    Akcyza nie zostala zapłacona, jak podejść do takiego tematu ?

Poleć tę stronę