1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Akcyza na samochody

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 20-08 09.

1. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    tak naprawde system celny identyfikuje pojazd a nie kto opłaca ta akcyzę wiec technicznie możesz to opłacić, najlepiej sprawdzić po VIN czy auto ma to oplacone na stronach e-zefir

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, więc tak umowa między Właścicielem z dowody a panem X jest z 24.02.2013. później między panem X a Y 23.07.2014 później jeszcze był sprzedany panu G i tu nie ma daty no i teraz kupiłem go ja 24.05.2015

4. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    daj vin sprawdzi sie akcyzę.

5. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    JMZGY19F201100912 - Jak myslicie jaka cena wg eurotaxu dla Mazdy 6 2002 rok 2.0 Benzyna Kombi?

6. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
  7. G4WLAK

G4WLAK Uczestnik

Docenione treści:
    21
    akcyze ma zaplacic osoba ktora sprowadzila auto do PL
    wiec Ty nie mozesz tego zrobic
    kupiles autobubla kolego

sherves lubi to.
  8. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    Własnie ile ludzi tyle opini, no dobra, a jeśli dotre do pierwszego właściciela i spisze z nim nową umowę kupna sprzedazy ale juz tylko na mnie, i wtedy oplace sobie ta akcyze? czy to ze ktos juz wystepował o VAT-25 to bedzie jakis problem?

9. G4WLAK

G4WLAK Uczestnik

Docenione treści:
    21
    wiesz co
    zadzwon sobie do celnego i zapytaj
    przepis mowi jasno
    sprowadzajacy ma obowiazek oplaty akcyzy
    pozniej sa z tym ze tak powiem problemy

jak ktos go juz zaczal proces
    to czemu tego nie zakonczyl ??
    nie zastanawia Cie to ??

10. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    kurcze, nie wiem czemu mógł nie zakończyć tego procesu? moze dlatego ze nie mozna bylo w Polsce rejestrowac anglików w 2013? czy sa jakies inne powody?

11. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Gawlak ma rację a ty Panie pluciorx jak takiś mądry to sobie sam w przypadku auta ściągniętego w 2013 i załatwionym VAT25 opłacaj sobie akcyzę przez "interneta". Może by to przeszło a może i nie a jak coś nie wyjdzie to nadstawisz łba za swoje rady które są "technicznie" możliwe?
    A Ty kolego Damian_95 jak zadzwonisz do celnego to żadnym wypadku nie mów że posiadasz takie auto tylko że np. dzwoniłeś na jakieś ogłoszenie i sprzedający ci powiedział jaka jest sytuacja. Zobaczymy co powiedzą i wtedy ewentualnie można będzie coś z tym zrobić. Wydaje mi się że ty jednak osobiście żadnego problemu mieć z tego tytułu nie będziesz, będą ścigać gościa X tak jak już wcześniej pisałem gdyż to na nim ciąży dług akcyzowy (podejrzewam że jakąś nawiązkę też doliczą za zwłokę). Ale to już tylko jego problem, powinien akcyzę zapłacić po przyprowadzeniu auta do kraju. Możliwe także jest że póki on nie ureguluje akcyzy, Ty nie zarejestrujesz auta, a ile to może potrwać nie wie nikt.

Zazwyczaj w takim przypadku doradzamy (choć nieoficjalnie oczywiście ;)) spisanie umowy między obecnym właścicielem (czyli Tobą w tym przypadku) a osobą która jest w V5, niestety ponieważ VAT-25 już jest wystawiony ta opcja odpada. Zastanawiam się też na jaką cholerę gość załatwiał skarbówkę nie mając zapłaconej akcyzy???

12. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    sherves to nie sa rady "technicznie" możliwe, przechodziłem w Celnym już nie jedną sytuację wieć mówię z doświadczenia.
    Art 100 $2. W przypadku samochodu osobowego przedmiotem opodatkowania akcyzą jest również sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego na terytorium kraju, następująca po sprzedaży, o której mowa w ust. 1 pkt 3, jeżeli wcześniej akcyza nie została zapłacona w należnej wysokości a w wyniku kontroli podatkowej, postępowania kontrolnego albo postępowania podatkowego nie ustalono, że podatek został zapłacony.

Dodatkowo przypominam Ze VAT-25 nie jest już potrzebny od rejestracji.

13. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie obleciałem każdy urząd, i wiem tyle : Do rejestracji auta nie potrzeba przeglądu technicznego. masz 30 dni na zrobienie na blachach czasowych. Nie wymagane jest VAT-25 oraz nie wymagane jest również PCC-3. Akcyzę moze zapłacić nawet 30ty kupujący pod warunkiem że umowy po nim są spisane na terenie Polski i nie ma zadnego problemu. Wiec dziekuje koledze wyżej za pomoc nalezy sie mega whisky :)

14. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Pr
    Przepisy się zmieniły?? Dziwne, nic nie było słychać na ten temat...

PS. To że dostajesz blachy czasowe nie oznacza że auto jest już zarejestrowane

15. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    przeciez podałem przepis mówiący o tym powyżej sherves

16. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    478
    Miasto:
    łódzkie
    bez przeglądu załatwisz celny ale nie rejestracje w WK i nie ważne czy na tablicach próbnych czy angielskich,

17. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    Rejestracje w WK załatwisz. oni już wiedzą jak je rejestrować. Dzisiaj mi Pani powiedziała wszystko czarno na białym. Moge go rejestrować ale co z tego skoro nie zrobie jeszcze przegladu w Polsce. wiec zarejestruje i tak bedzie stał az zrobie przeglad. a teraz na angielskich blachach chociaz jezdzic moge

18. czapliniak

czapliniak Gaduła

Docenione treści:
    101
    Miasto:
    Działdowo
    Skoro auto jest od 2013 w Polsce to nie sądzę, żeby miało ważny MOT, wiec nie możesz tym jeździć...

19. mruz

mruz Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bobrowa
    Wylicytowałem vectrę c 3.0 na ebay'u z uszkodzonym silnikiem za 700GBP, za 2 tys. zł sprowadziłem, mój błąd, że nie zgłosiłem się do urzędu od razu, tylko z lawety odstawiłem samochód na naprawy (3 tys. zapłaciłem). Teraz w urzędzie wyliczają 18,6% od kwoty ~12 tys. czyli ok 2200zł, a rzeczywista kwota którą zapłaciłem to ~4tys. i mówią, że albo ich wycena (potwierdzenie/aukcja z ebay'a nic nie znaczy) albo rzeczoznawcy (mógłbym wziąć jakieś zaświadczenie z warsztatu, mam też kilka fotek co robił), który mówi że wyceni stan na teraz, czyli naprawiony on musi swoją dokumentację i to będzie kosztować chyba z 300zł. Pytanie czy mam teraz jakąś możliwość? bo myślałem że zapłacę ~750, wiem trochę zawaliłem i auto wyjdzie mi więcej niż europejczyk ;( Najgorsze, że nic tu nie kombinuję i mówię jak jest, a ci swoje. Zastanawiam się już nad wywiezieniem go zpowrotem do UK...

20. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Nic nie zrobisz, musisz zapłacić a ew potem możesz wywieźć auto i walczyć o zwrot, ale z tym też nie będzie lekko, bo generalnie ciężko jest udowodnić im wywóz pojazdu, (czyt. mają w dupie listy przewozowe itp. )

21. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    478
    Miasto:
    łódzkie
    1500 zł więcej akcyzy to taka tragedia żeby wozić drugi raz auto ? no i satysfakcja że wpłaciłeś do budzetu kasiurke i polska będzie bogatsza i ładniejsza same plusy jeśli są to nawet plusy ujemne :)

sherves lubi to.
  22. Majster Złota rączka

666
    Miasto:
    Internet

Poleć tę stronę