1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Akcyza na samochody

Dyskusja w 'Prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 20-08 09.

1. damfji7549

damfji7549 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    radom
    witam wszystkich to moj pierwszy post ale i od razu problem.mianowicie kupilem auto w pl ale w umowie miejsce spisania jest uk czyli teraz ja musze oplacic akcyze z tego co tu wyczytlem sprzedajacy powiedzial ze tak bedzie lepiej i unikne czegos tam zgodzilem sie i teraz wyglada na to ze ja place akcyze a nawet nie bylem w uk ?co mam zrobic prosze o pomoc jak sie najlepiej zachowac? jesli na umowie mam 9tys a auto w polsce warte ok 24 tys akcyze musze placic od 24tys? pozdrawiam serdecznie

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. zweckform

zweckform Zaufany warsztat

Docenione treści:
    241
    Miasto:
    Grodzisk Mazowiecki
    akcyzę płaci się od wartości w eurotaxie

4. Javkens

Javkens Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Przymierzam się do zakupu anglika. Samochodem wcześniej jeździł mój znajomy i po przyjechaniu do Polski chce go sprzedać, ponieważ nie ma ochoty bawić się w przekładkę. Samochód był używany w Anglii przez niego ponad 3 lata. Rozumiem, że jeśli on wybierze się do Urzędu Celnego i zgłosi samochód jako mienie przesiedlencze, to uniknie akcyzy. Jednak czy potem będzie mógł mi ten samochód od razu odsprzedać?
    Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

5. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Nie. Przez 12 miesiecy nie moze go sprzedac jesli jest rejestrowany na mienie przesiedlencze

6. luki167

luki167 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Po pierwsze nie może go odsprzedać tak jak kolega napisał powyżej ale dodatkowo nie może przez 12 miesięcy nikomu go użyczyć udostępnić.Tak pisze w razie gdybyś wykminił ze na znajomego przez rok będzie zarejestrowany a ty bys chciał go uzywać.

7. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Potwierdzam tez ta teze o udostepnianiu oraz uzyczaniu ale akurat jak to sprawdza

8. luki167

luki167 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Generalnie nie sprawdza bo WK nie wbija adnotacji w dowodzei rejestracyjnym, tylko w razie jakiejś komplikacji(kolizja, upierdliwy policjant) ewentualnie mogło by wypłynąć a gdyby się czepił ktos, to potem trzeba zwrócic całe zwolnienie z akcyzy.Raczej mało prawdopodobne

9. wiercioch

wiercioch Uczestnik

Docenione treści:
    11
    Zastanawialo mnie to wlasnie bo my tez mamy takie auto. Jest na zone a uzytkuje je rowniez i ja. Ale w sumie teraz juz minal nam okres 12 miesiecy.

10. luki167

luki167 Początkujący

Docenione treści:
    2
    my mieliśmy tez podobnie :) ale juz na dniach sie kończy

11. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Taaaa... Musiało by to dotrzeć do celnego albo do wydziału komunikacji który może a nie musi kontaktować się z celnym... Chyba że u Ciebie policjant podczas kontroli dzwoni do celnego to zwracam honor...;)

12. luki167

luki167 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Haha .... ale uszczypliwy jesteś !
    nie chodzi o to że policjant dzwoni podczas kontroli, ale policja ma dostemp do tej bazy danych.Tak jak pisałem ze tylko w razie komplikacji wypadek , donos sąsiada itd.To magą sprawdzic ale nie muszą , jest to bardzo małoprawdopodobne co by się pokapowali!Sam robiłem mienie przesiedleńcze na moje auto rok temu

13. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Jajca robią się tylko w przypadku sprzedaży auta wtedy powstaje tzw. dług celny i następny właściciel może mieć problemy z autem dopóki dłużnik czyli sprzedający nie ureguluje niezapłaconej wcześniej akcyzy. Auto ma być zarejestrowane tylko na Ciebie i nawet współwłaściciela mieć nie możesz bo to już "udostępienie"

14. luki167

luki167 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Zgadza sie,ja miałem na dzieńdobry w UC taką pogadankę co by tylko odstraszyć petenta od chęci uzyskania zwolnienia cwaniaki.Muszę jednak przyznać że dość sprawnie poszło u nich jedna wizyta i za trzy dni odbiór zwolnienia był.

15. Javkens

Javkens Nowy

Docenione treści:
    0
    Czyli na własną odpowiedzialność (i znajomego, który sprzedaje mi samochód) można zrobić tak, że uzyska on zwolnienie z akcyzy, a następnie sprzeda mi samochód?

16. luki167

luki167 Początkujący

Docenione treści:
    2
    Zrobić można tak że odkupisz je ale po upływie 12 mieśięcy od daty sprowadzenia do pl.,ale w razie co to twój znajony płaci akcyze z której dostsał zwolnienie,gdyby była jakaś wtopa.Dogadajcie sie ze znajomym ze wrazie co to pokryjesz koszta akcyzy a jeśli przejdzie to jesteś na pare browarków do przodu :)

17. Ed12345

Ed12345 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam.
    Może ktoś pomoze i doradzi co zrobić w mojej sytuacji.
    Ja i mąz posiadamy auto zakupione w 2008r. Przez ostatnie lata było użytkowane w Anglii, bowiem tam mieszkaliśmy. Dowod rejestracyjny jest na meza, ubezpieczenie na nas oboje. Ja jestem już z powrotem w Polsce, auto zostało oddane do zrobienia przekładki. Będzie zarejestrowane na mnie. Nie posiadamy umowy zakupu auta. I tu pytanie... Co najlepiej zrobić, żeby sprawnie przejść wszystkie formalności, które będę zalatwiac sama? Obawiam się, ze będzie problem gdyż auto jest na meza, co w takim razie ze wspolnota majatkowa i oczywiście jak się odnieść co do mienia przesiedlenia?? Jakies porady jak "ugrysc" temat??

Pozdrawiam

18. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK
    Jak najbardziej temat do przejścia ale autko będzie musiało być zarejestrowane na męża. Wspólnota majątkowa nie ma nic do tego, ma być na niego i koniec, nie będziesz nawet mogła być współwłaścicielką (przynajmniej przez pierwszy rok, później może Cię dopisać)

19. pluciorx

pluciorx Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Czy ma ktoś możliwość wyceny auta sprzed 1990r w eurotaxie ?

20. Damian_95

Damian_95 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam, Panowie mam takie pytanie. Kupiłem w Polsce autko które zostało kupione od Polki mieszkającej w UK. mam umowę miedzy tą Polką spisaną w UK a panem X który to auto przyprowadził. Następnie auto zostało sprzedane panu Y na umowę kupna sprzedazy i teraz zostało sprzedane mi. Auto chyba nie ma opłaconej akcyzy. Mam druk VAT-25 od tego co go sprowadził. oraz jakies potwierdzenie opłąty PCC-3. No i polską polisę OC. Czy mogę opłacić akcyzę jesli autko jej nie ma?

21. sherves

sherves Uczestnik

Docenione treści:
    73
    Miasto:
    UK