1. Witamy na Forum Anglików!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

407 coupe xenon skrętny, co przełożyć w lampach

Dyskusja w 'PEUGEOT' rozpoczęta przez użytkownika esiukw, 7-06 16.

1. esiukw

esiukw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krk
    Witam
    Rozebrałem lampy i zastanawiam się które blaszki przełożyć. Czy wystarczy ta górna, czy ta ruchoma też trzeba jakoś wymienić.
    Proszę o sugestie i pomoc

2. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  3. JARO

JARO Zaufany warsztat

Docenione treści:
    274
    Miasto:
    Wadowice
    ta z podcieciem

4. esiukw

esiukw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krk
  5. esiukw

esiukw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krk
    Czy mógłbyś mi pokazać na zdjęciu co i jak ?? Bo wydaje mi się że ten wąski ruchomy trzeba wymienić. Proszę o pomoc

6. esiukw

esiukw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krk
  7. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    437
    Miasto:
    łódzkie
    obracasz całość czyli przesłone i ta blaszke, dokupić samą blaszkę będzie trudno chyba że znajdziesz uszkodzone lampy z dobrą soczewka, jeszcze jedno tą blaszka ruchoma to górna linia światła jeśli dobrze pamiętam to silniczek ją opuszcza na zakrętach

Ostatnio edytowano: 9-06 16
  8. esiukw

esiukw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krk
    tylko że ta przesłona( to ta mała blaszka) własnie robi krawędzie a tej górnej chyba w ogóle się nie rusza, chyba że sie myle ??

9. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    437
    Miasto:
    łódzkie
    ta górna daje światło w dół i masz tam z jednej strony większe wycięcie, i jej może do poówy nie być, w wersji beż skrętu jej właśnie nie ma, dolna blaszkaodcina wiązke świała w góre żeby nie oślepiać działa to na zasadzie lustra czyli odbicia, włóż jakąś żarówke i zobaczysz

10. esiukw

esiukw Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krk
    soczewki wysłałem do przeróbki :))
    A co do tej górnej blaszki, myślisz żeby ją wyjąc żeby większa część drogi była oświetlona, czy zostawić jak Bóg przykazał ?? :)

11. rys00

rys00 Zaufany warsztat

Docenione treści:
    437
    Miasto:
    łódzkie
    włóż żarówke podepnij pod akumulator i zobaczysz jaki masz strumień światła wybierzesz lepszą opcje

12. Majster Złota rączka

Miasto:
    Internet
  13. ghostwriter

ghostwriter Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Tarnów
    W 407 coupe z xenonem skrętnym temat jest bardziej skomplikowany niż w zwykłej halogenowej lampie z 407. W zwykłej do obrócenia jest przesłona, w xenonie skrętnym są dwie przesłony jedna górna która w wersji europejskiej i angielskiej jest identyczna natomiast ta dolna do której zamontowany jest elektromagnes który obniża przesłonę odcinającą światło mijania niestety nie da się przerobić. Przesłona jest specjalnie wytłoczona pod elektromagnes, a część ruchoma odcinająca światło jest odpowiednio podcięta oraz wyprofilowana łącznie z przetłoczeniem który wzmacnia element. Fizycznie nie ma możliwości jej zamiany bądź odwrócenia ponieważ nie zmieści się od strony odbłyśnika. Jedyne rozwiązanie to wymiana samej dolnej przesłony na taką z wersji europejskiej. Pracy jest sporo, ale nie jest to niewykonalne. Soczewka jest skomplikowana ponieważ zawieszona jest na stelażu razem z modułem skrętu i trzeba uważać żeby czegoś nie urwać bo części są małe i delikatne. Temat ogarnąłem, czas pracy jak poświęciłem to ok 4 godziny na lampę. Xenon działa moduł skrętu również bez najmniejszego problemu.

Poleć tę stronę